Podatek za wynajmowanie mieszkanie

No Comments
Jeżeli wynajmujesz komuś mieszkanie, zdecydowanie zastanawiałeś się, jaki rodzaj opodatkowania wybrać. Co prawda dużo osób wynajmuje własne mieszkania bez opłacania podatku, jednakże bez wątpliwości nie polecamy takiego pomysłu, bo może to spowodować duże problemy.

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najemcy są naprawdę różni, a jeśli poróżnicie się w jakiejś sprawie, taka osoba może wysłać na Ciebie donos do urzędu skarbowego. Wtedy musisz liczyć się z drobiazgowymi kontrolami i dużymi problemami, a ponadto oczywiście wymogiem zapłacenia zaległych podatków. Kiedy zatem nie chcesz mieć problemów, niewątpliwie mocno polecamy Ci zawarcie z najemcą umowy i wysłanie jej do urzędu skarbowego. Wówczas zostaniesz poproszony o wybór jednego ze sposobów rozliczania podatku.

metafora kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Możesz rozliczyć podatek od najmu w taki sposób, że niewątpliwie nie będą one ogromnym obciążeniem dla Waszego budżetu. Przede wszystkim warto wiedzieć, że podatek od najmu mieszkania można rozliczyć jako dochód osoby fizycznej jak także jako dochód uzyskiwany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Jeżeli zdecydujesz się na jeden z tych wariantów, wtedy musisz dokonać jeszcze jednego wyboru – możesz wskazać podatek obliczany ryczałtem lub podatek rozliczany jako procent od uzyskiwanych dochodów. Często zawsze wybór wcale nie jest taki oczywisty i zależy w dużej mierze od wielu czynników – opodatkowanie wynajmu – czytaj więcej.

W przypadku jednego mieszkania będzie bardziej opłacało się wybór opodatkowania ryczałtowego, w przypadku drugiego zaś – bezwzględnie na odwrót. Jeżeli masz nieco czasu, na pewno niezłym pomysłem będzie wybranie się do doradcy podatkowego. Taka osoba bez wątpliwości poradzi Ci najbardziej opłacalną w Twoim przypadku opcję. Kiedy masz w planach najem długoterminowy, niewątpliwie powinieneś zdecydować się na taką radę.

Zobacz, co zawiera proponowana strona www (http://www.zleceniomat.pl/montaz-okien-i-drzwi.html), którą zauważyłeś. Dane, które są na niej zawarte, będą niewątpliwie wartościowe – wejdź zatem tu!

Nawet jeżeli zainwestujesz w to mnóstwo pieniędzy, będzie to dla Ciebie nader korzystne. Zyski z comiesięcznego wynajmu z pewnością są tego warte – tym bardziej, że można zaoszczędzić naprawdę sporo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*