Rodzime kopalnie, popularne kiedyś bardzo kojarzyły się jedynie z wydobyciem węgla kamiennego. To oczywiście najważniejszy ich produkt, ale nie jedyny, który jest tak bardzo pożądanym produktem kopalnianym

No Comments
Węgiel to oczywiście główny produkt wywodzący się z rodzimych kopalń. Aż trudno uwierzyć w to, iż to co jest możliwość jeszcze wydobyć z kopalni może posłużyć chociażby do dekorowania pomieszczeń i nie jedynie.
Popularność naszych kopalń to głównie wydobycie węgla.

sklejka

Autor: Roberto Cipriano
Źródło: http://www.flickr.com

szpital

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże niebywale pożądanym ostatnimi czasy surowcem pochodzącym akurat z takich głębin kopalni jest trawertyn. To jasne jego złoża nie pojawiają się w każdej kopalni, lecz u nas także i takie się odnajdują. Ten oto tajemniczo brzmiący trawertyn to zwykły kamień naturalny z niebywale fascynującą powierzchnią – skocz do info o kredzie pastewnej. Jego odróżniającą go właściwością są naturalne otwory na powierzchni, a płyty z trawertynu są wykorzystywane w aranżacji pomieszczeń. Potrzebne jest jednak dodać, iż trawertyn jest słabo wytrzymałym surowcem, wrażliwym na zawilgocenia lub zarysowania, jednakże do salonów nadaje się wyśmienicie i tworzy niecodzienny klimat.

Czy zajmują Cię tego typu tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://www.convi.pl/tasmy-poprzecznie-stabilizowane/) tego typu postów opracowano na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

Kolejnym surowcem wywodzącym się z kopalnianych wydobyć jest kreda pastewna. Ona z kolei znajduje zastosowanie przede wszystkim w produkcji pasz lub jako dodatek do pasz. Jest tak dlatego, że kreda pastewna jest surowcem najwyższej jakości, jaki uzyskujemy w trakcie przemiału kamienia wapiennego – .

Jedne i drugie ukazane Produkty, choć być może dużo mniej popularne od węgla kamiennego stale wykorzystywane bywają w następnych procesach produkcji, (więcej tu) a przeznaczenie mają diametralnie inne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*