Typy i rodzaje wodomierzy – co powinno się o nich wiedzieć i jaki wodomierz wybrać?

No Comments
Oferta wodomierzy jest dzisiaj bardzo zróżnicowana, na rynku odnajdziemy wiele rozlicznych typów i rodzajów wodomierzy, które odróżniają się od siebie sporymi parametrami technicznymi. To powoduje, że nie zawsze łatwo nam wybrać właściwy, perfekcyjny wodomierz, który spełni nasze wyczekiwania.

By wybrać właściwy wodomierz, powinno się nie wyłącznie zorientować się w cenach oraz typach wodomierzy, ale także w warunkach eksploatacji, typu instalacji wodnej albo sposobach realizowania pomiaru. A co należałoby wiedzieć na temat samych wodomierzy?
licznik

Źródło: flickr.com
Obecnie najpopularniejszym typem wodomierzy są wodomierze mechaniczne, jakie dzielą się na wodomierze mokre i suche- zobacz na bmeters.pl. Cechują się one niezmiernie dobrą jakością, są wyposażone w wirnik, który wprawiany jest w ruch obrotowy przez przepływającą wodę. Dzięki temu pokazuje on niniejszy stan zużycia. Ze względu na sposób, w który przesyłany jest ruch wirnika do liczydła, wodomierze te możemy podzielić na kolejne dwa typy – wodomierze suchobieżne i mokrobieżne. Istnieje również pogrupowanie wodomierzy ze względu na kształt wirnika, są to wodomierze śrubowe i skrzydełkowe.

Wodomierze skrzydełkowe na ogół stosuje się do małych instalacji, natomiast śrubowe mają użycie w razie większych, wskutek tego użytkuje się je przeważnie w przemyśle. Ponadto wodomierze skrzydełkowe dzielą się także na wodomierze jednostrumieniowe oraz wielostrumieniowe. Wodomierze wielostrumieniowe mają wirnik z wspierającą osłonką, jaka sprawia rozbicie strumienia, i co za tym idzie, dopływ wody znacznie mniejszymi strumieniami- pomocne wskazówki.

Opracowaliśmy wpis o podobnej tematyce. Znajduje się on na nowej stronie. Wejdź więc w podany link i dowiedz się szczegółów (http://www.steam.biz.pl/) z tym powiązanych.

Za to wodomierze jednostrumieniowe mają wirnik bez powłok, woda dopływa więc jednym, sporym strumieniem.

Zarówno wodomierze wielostrumieniowe, jak też jednostrumieniowe bez problemu odnajdziemy w asortymencie sklepów, jakie posiadają tego typu sprzęt. Wskazane jest poznać się z propozycją sklepów online, gdyż to właśnie one mają największą i najmocniej rozbudowaną ofertę. Naturalnie w asortymencie odnajdziemy perfekcyjne wodomierze, które spełnią nasze oczekiwania.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*