Jaki podzielnik kosztów ogrzewania zakupić? Jaki mamy wybór? O czym pamiętać?

No Comments
Podzielnik ciepła to urządzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie podzielić koszt ciepła jaki jest zużyty przez cały blok między poszczególne mieszkania. To jednak nie licznik, jak niektórzy twierdzą.W sumie istnieją dwa typy podzielników.

podzielniki kosztów ogrzewania

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Jeden jest cieczowy, następny elektroniczny. Ten pierwszy jest najbardziej popularny, jest tani, prezentuje się po prostu jak termometr z dwiema rurkami.

Jeśli czytasz ten materiał, znaczy to, że zaciekawiło Cię przedstawiane zagadnienie. Jeśli tak, to podobne strony www zawierają nie mniej świeże dane.

Podzielniki kosztów ogrzewania elektroniczne są coraz bardziej popularne jak i stosowane w coraz większej ilości mieszkań – -> link. Są dokładniejsze niż cieczowe. Cieczowy model ma 2 rurki, jakie wypełniane są nieszkodliwą chemiczną substancją.

Pod wpływem ciepła z grzejnika powoli ulega odparowaniu. Lewa rurka pokazuje zużycie z poprzedniego roku, a prawa rurka zużycie bieżące. Zasada jest bardzo prosta, po prostu im mocniej rozgrzany kaloryfer, tym większa ilość płynu będzie odparowywać. Im mniej więc płynu pozostaje w rurce podzielnika, to zapłacimy więcej za ogrzewanie. Tuż obok rurki mamy podziałkę, jaka umożliwia odczytanie, jak dużo płynu wyparowało. Rozliczanie ciepła jednakowoż coraz częściej odbywa się przy pomocy podzielnika elektrycznego.
rozliczanie ciepła

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
grunty

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Ma on czujnik temperatury, który sprawdza temperaturę grzejnika.

Te ciekawe posty posiadają swą kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do serwisu i tam rozkoszuj się fascynującymi wątkami.

Ma także zegar elektroniczny jaki mierzy czas, przez który dana temperatura się utrzymuje. Najdokładniejsze są bez wątpienia podzielniki dwuczujnikowe, bo drugi czujnik określa temperaturę w pomieszczeniu.

Musimy pomyśleć jaki czujnik będzie najbardziej odpowiedni, czy bardziej standardowy, czy jednak bardziej nowoczesny. To nam pomoże dobrać najbardziej odpowiedni model, który bardzo dobrze się sprawdzi – zasady rozliczania ciepła.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*