Kreowanie wnętrz światłem – wielka potęga oświetlenia

No Comments
Nabywamy meble, drogie obrazy, inwestujemy w ciekawe dodatki, a jednak… nadal brakuje tego „czegoś” w naszych przestrzeniach. A wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieni przestrzeń w której mieszkamy.

jadalnia

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl
Światłem jesteśmy w stanie kreować daną rzeczywistość, powiększyć lub zmniejszyć optycznie wnętrze, a nawet, budować nim nastrój. Zwłaszcza w sypialni. To taki pokój, w którym możemy pozbyć się górnego oświetlenia i ulokować po bokach łóżka lampki nocne.

Ten artykuł, który w tym momencie studiujesz zawiera interesujące dane, ale jeżeli pragniesz zdobyć podobne wiadomości na omawiany temat, to sięgnij po więcej (http://anotis.pl/oferta/furtki-ogrodzeniowe/).

Albo owszem, zamontować na suficie, ale nakryć tkaniną, rozproszyć, sprawić, by światło było miękkie i łagodne. Na ogół postępujemy tradycyjnie: wybieramy jeden mocny akcent, którym jest żyrandol. Ale kto powiedział, że ma on obowiązek zwisania pośrodku sufitu? Może równie dobrze stać na długiej nodze albo posiadać długie ramię niczym portowy żuraw. Żyrandole mrugają dziś do nas okiem, zaskakując formą, kolorami oraz magicznie rozproszonym światłem.

Lampka nocna

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy słońce znika za horyzontem, ogród snuje wspaniałą opowieść. Przy blasku lampionów, latarenek i owadów… Za dnia plewimy, kosimy, sadzimy i cieszymy się zieloną przestrzenią. Dopiero po zmierzchu ten świat ulega zmianie. Tutaj także szczególny nastrój buduje oświetlenie. I podobnie jak w domu, nie wystarczy jedna, nawet najbardziej efektowna lampa. Dróżki podświetlamy halogenami wpuszczonymi w murawę tudzież specjalnymi kostkami z wbudowaną lampą. Roślinność ogrodowa prezentuje się wyjątkowo, kiedy strumień światła puścimy od dołu. Można też stworzyć efekt księżycowy, montując nieduże lampki na koronach niewysokich drzew czy krzewów, a na przydomowe stawy wypuszczając pływające jak łódki lampiony. Naładowane energią słoneczną solary, wieczorem zabłysną niczym klejnoty. W internecie znajdziemy wiele sklepów z lampami, które świetnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów i biur. I mimo iż są to sklepy internetowe często mamy możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w kwestii oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję pewnych i błyskawicznych zakupów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*