Parę przydatnych informacji na na temat kamer przemysłowych stosowanych w systemach monitoringu.

No Comments
Jednym z najważniejszych elementów instalacji monIToringowej są kamery rejestrujące obraz. Kamery występują w dużej ilości odmian, przez co dostosować ich parametry do oczekiwań.

hikvision

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

powiększenie - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie kamery dzieli się ze względu na użytą technologię. Jeszcze całkiem niedawno na rynku panowały kamery analogowe, jednak rozwój technologii spowodował, że obecnie w zasadzie się od nich odeszło na rzecz cyfrowych urządzeń. Nowoczesna kamera ip będzie w zasadzie w większości parametrów lepsza od analogowego sprzętu, a bez przerwy na rynku się pojawiają jeszcze nowocześniejsze rozwiązania, zwiększające możliwości systemu. W kompletnym systemie monitoringu ważną rolę pełnią także rejestratory, które zapisują na dyskach dostarczony obraz i dają możliwość odtworzenia go później.
powierzchnia

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Jednym z najważniejszych parametrów kamer używanych w układach monitoringu jest rozdzielczość. Najczęściej uzależniona jest ona od szerokości monitorowanego terenu, im będzie on większy, tym rozdzielczość urządzenia także powinna być większa, żeby zachować należytą jakość obrazu. Spore znaczenie ma też odpowiednia czułość, co pozwala na pracę przy gorszych warunkach oświetleniowych.

Podobnie ekscytujące artykuły znajdziesz w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem (https://dekorianhome.pl/produkty/oswietlenie/podlogowe), który jest tu!

Kamery mogą pracować jedynie w środku budynków lub też na zewnątrz. W tym ostatnim przypadku muszą mieć dobrą obudowę która ochroni urządzenie przed działaniem różnych warunków atmosferycznych.

Podczas wyboru kamer najlepiej się nastawić na produkty najwyższej jakości, gdyż dzięki temu można być pewnym stabilnego działania, tu bardzo dobrze sprawdzają się między innymi urządzenia firmy hikvision.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*