Cała masa obszarów w naszym kraju nie nadaje się pod stawianie osiedli – chyba, że ustabilizujemy grunt

No Comments
W Polsce można w ostatnich latach dostrzec boom budowlane. Powstaje wielką ilość nowych osiedli przy wielkich aglomeracjach. Jednakże, by mogły one tam powstać należy wcześniej zweryfikować i właściwie przygotować grunt.
Jeżeli jakaś działka jest kiepska pod względem średniej jakości gruntu, to mogą pojawić się kłopoty z dostaniem pozwolenia na budowę.

materiałów

Źródło: flickr.com

salon

Autor: Black Red White SA.
Źródło: Black Red White SA.
Dlatego zawczasu grunt należy ustabilizować. W Polsce stosuje się różne techniki stabilizacji. Zwykle używa się cement albo wapno.kliknij w źródło płaskowniki wymiary płaskowniki wymiaryOczywiście, prace takie nie mogą być zrobione ręcznie. W tym celu potrzebny jest sprzęt, który będzie ciężki. Rzecz w tym, aby przy sporej wilgotności wymieszać ziemię ze spoiwem. Miarkowanie mieszanki odbywa się samoczynnie, więc później cała ziemia (osuszanie gruntow) będzie równomiernie ustabilizowana. Wtedy znacznie poprawia się wytrzymałość danego podłoża. maszyny do stabilizacji gruntu bywają dość ogromne. Z reguły przedsiębiorstwa budowlane wynajmują kilka takich maszyn, aby szybciej uporały się z pracą. Rzecz jasna, cały proces kończy się tym, że działka jest ubITa oraz wyrównywana. Nie jest to tanie zadanie, ale tylko dzięki temu można myśleć o budowaniu bloków lub domków jednorodzinnych.

Szczerze mówiąc, stabilizacja pozwala tworzyć osiedla w miejscach, gdzie bez tego zabiegu, domy na pewno po jakimś czasie zaczęłyby się przechylać lub pękać. Przy pomocy tego procesu wokół wielkich aglomeracji są w stanie powstawać nowe miejsca do życia. Metoda ta jest więc niezwykle użyteczna.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*