Ciekawe ozdoby ścienne

No Comments
Ozdabianie ścian w pomieszczeniach to zwyczaj, który praktykowany jest właściwie od najdawniejszych czasów. Dekoracje te mogą być różnych rozmiarów i ze zróżnicowanych tworzyw. Mogą również pełnić funkcje tylko dekoracyjne albo praktyczne. Rola praktyczna może polegać na zasłonięciu uszkodzonego czy w inny sposób źle wyglądającego fragmentu ściany. Typowymi ozdobami ścian, które wciąż występują w dużej liczbie domów, są obrazy. Występują więc obrazy malarzy klasycznych i ich reprodukcje, jak również wytwarzane na skalę masową malowidła przedstawiające rośliny czy widoki.

Obrazy

Źródło: http://pixabay.com
Niektóre osoby wykonują również zdjęcia swojej rodziny i ozdabiają nimi ściany.

Hej, sprawdź to pogorzelica nieruchomości na sprzedaż, jeżeli do tej pory nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Przy aktualnym stanie technologii wykonalne jest wywołanie właściwie każdego zdjęcia w wybranym formacie. Do wyboru ma się również rozmaite typy papieru, matowego i z połyskiem. Do rozwiązań nowoczesnych należą także takie elementy jak ścienne fototapety.

Stosowanie tapetJednym ze znanych rodzajów dekoracji ściennych są także tapety. Przyklejanie tapet nie jest zadaniem skomplikowanym i każdy raczej sobie z tym poradzi. Wybór elementów tego typu jest bardzo szeroki, tapety są do kupienia w każdym punkcie z elementami wystroju wnętrz. Na dzień dzisiejszy jednak coraz częściej rezygnuje się z tapet. Dzieje się tak dlatego że tapety najczęściej nie pasują już do wnętrz w nowoczesnym stylu i niekiedy są synonimem złego gustu. Z drugiej strony jednak w domach i mieszkaniach o wystroju w dawnym stylu tapety bywają strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza te w kwiatowe wzory.

Fototapeta - kontynenty

Źródło: http://demur.pl/inspiracje

W wielu wnętrzach można jeszcze spotkać tapety, zwłaszcza w pokojach dziecięcych, gdzie najbardziej sprawdzają się tapety z wizerunkami zwierząt czy bohaterów bajkowych.

FototapetyStosunkowo nowym rozwiązaniem jest używanie fototapet. Są to zdjęcia wywołane na bardzo dużych formatach, dzięki którym można udekorować całą ścianę w pomieszczeniu. Na fototapetach może się znaleźć praktycznie wszystko, od krajobrazów i widoków metropolii aż po auta. Oprócz tego jest możliwość uzyskania gotowego produktu z dostarczoną przez klienta fotografią. Fototapety najczęściej można spotkać w pomieszczeniach stylizowanych na nowoczesne, jak również w rozmaitych restauracjach czy barach. Oryginalnym rozwiązaniem jest również zastosowanie 3D na fototapetach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*