Jak bezpiecznie nabyć mieszkanie od dewelopera

No Comments
Kupno nieruchomości może okazać się jedną z najistotniejszych decyzji w życiu. Aby nie popełnić przy tym istotnych błędów, warto korzystać z rad Polskiego Związku Firm Deweloperskich, który zwraca uwagę na główne wytyczne, jakimi warto się pokierować szukając własnego M na pierwotnym rynku. Na początku sprawdź nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław i wyselekcjonuj dewelopera.

nowe inwestycje

Autor: MelisaTG
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesują cię apartamenty na sprzedaż Wrocław (apartamenty na sprzedaż wrocław) jest miejscowością w której powstaje co niemiara nowych inwestycji. W pierwszej kolejności rekomendujemy zapoznanie się ze spisem uczestników Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Członkostwo to zobowiązuje dewelopera do przestrzegania standardów zapisanych w Kodeksie Dobrych Praktyk. Członkiem nie może zostać pierwsze lepsze przedsiębiorstwo. Każdy deweloper pragnący przystąpić do PZFD powinien mieć przeszłość inwestycyjną, otrzymać rekomendacje przynależących już do Związku firm jak też przedstawić dokumenty zaświadczające o dobrej kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Zapytaj dewelopera o prospekt informacyjny. Zaczynając od dnia 29 kwietnia 2012 roku, w związku z wejściem w życie regulacji tzw. ustawy deweloperskiej, deweloperzy rozpoczynający inwestycje obowiązani są do prowadzenia konta powierniczego, stanowiącego zabezpieczenie dla budowanej inwestycji a tym samym dla konsumentów. Deweloper nie otrzymuje z góry środków na inwestycję – rachunek powierniczy prowadzony przez bank zasilany będzie kolejnymi partiami kredytu udzielonego na cel wybudowania mieszkania. Pieniążki te mogą być wykorzystane dopiero w chwili zakończenia całej inwestycji czy też kolejnych faz. Kolejnym obowiązkiem, jaki nakłada na dewelopera regulacja, jest ofiarowanie klientowi prospektu informacyjnego. Stanowi on instrument ochrony praw konsumentów, obejmujący dane tyczące się spółki a także dotychczas podjętych działań, takich jak chociażby nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław (nowe inwestycje mieszkaniowe wrocław).

inwestycje budowalne

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Prospekt obejmuje wiele istotnych informacji, tj.

Czy ten wpis pochłonął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to przeczytaj też inny polecany serwis www (https://www.eremit.pl/kamien-sciezkowy/), który posiada równie fascynujące informacje.

stan prawny parceli, na jakiej wznoszona jest nieruchomość, źródło sfinansowania inwestycji, główny wykonawca, posiadane obciążenia hipoteczne, a także terminy realizacji budowy. By dowiedzieć się, czy deweloper, u którego pragniemy nabyć mieszkanie, nie posiada przeterminowanych zobowiązań, powinniśmy sprawdzić go rejestrach dłużników, jakie posiadają spisy nierzetelnych kredytobiorców. Wystarczy w przeglądarkę wpisać deweloper Wrocław. Jeśli deweloper nie widnieje w żadnym rejestrze, to dobry znak. Jednak dla pewności możesz poprosić go o wgląd do protokółów finansowych za ostatnie dwa lata aktywności, więcej: .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*