Czym pokryć dach ?

No Comments
Klasyczna dachówka, obicie bitumiczne względnie blachodachówka? Na dachu można również ułożyć papę czy też widywaną onegdaj na wsiach strzechę. Asortyment jest niezwykle duży.

Przykład wnętrza w stylu rustykalnym

Autor: by Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com

taras

Autor: Monolith, Marazzi
Źródło: Monolith, Marazzi
Jaki typ dachu, takie pokrycie. Tą regułą powinniśmy się kierować przy doborze materiału na obicie dachowe.

Jeżeli przedstawiony tekst zabrał Cię w niepoznany rejon wiedzy, to świetnie się składa, ponieważ możesz poznać pozostałe informacje tutaj (https://asmapoland.com/sita-poliuretanowe/) – kliknij na ten link oraz poczytaj więcej.

Istotny będzie układ dachu (płaski czy też spadzisty, skomplikowany bądź prosty) a także konstrukcja więźby (solidna czy delikatna). Jeśli frapujemy się nad surowcem na pokrycie dachu na etapie projektowania domku, nasz wybór nie jest niczym zawężony – projekt można dopasować do typu materiału, nie narażając się na ponadprogramowe koszta.

Kliknij ten link a zobaczysz wskazówki z serwisu (https://www.reklamywiktor.pl/) napisane dla osób zainteresowanych nakreślanym w tym artykule zagadnieniem.

Niektóre materiały nadadzą się bowiem lepiej na spadziste dachy aniżeli na płaskie, natomiast dla poniektórych powinniśmy opracować solidniejszą konstrukcję więźby dachowej. Jeśli z kolei realizujemy remont dawnego pokrycia bez wymiany czy też wzmacniania dachowej więźby, ograniczeni będziemy warunkami konstrukcyjnymi, jakie często nie pozwalają na wykorzystanie dowolnych materiałów takich jak przykładowo płyty poliestrowe.

Faliste płyty bITumiczne natomiast to sprasowane włókna organiczne – na przykład celuloza – nasączone bitumiczną masą. Płyty pokryte są warstewką z żywicy polimerowej ewentualnie akrylowo-winylową. Obicie takowe odporne jest na promienie UV i czynniki atmosferyczne. Płyty bitumiczne układa się zwykle na dachach o mało skomplikowanej powierzchni. Pokrycie z płyt bitumicznych jest dość lekkie.

dachówki bitumiczne kładzione na dachach przypominają płaskie dachówki klasyczne, są jednak od nich o wiele lżejsze, zaś pokrycie z nich jest znacznie łatwiejsze do ułożenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*