Zaplanuj własny teren estetycznie oraz wygodnie, wykorzystując właściwe kwiaty oraz materiały

No Comments
Ogród jest uzupełnieniem domu i powinien wyglądać równie nienagannie oraz pięknie. Niejednokrotnie to właśnie ogród bywa wizytówką posesji, bowiem zostaje on wystawiony na spojrzenia postronnych obserwatorów. W dzisiejszych czasach istnieje tak mnóstwo ciekawych produktów aranżacyjnych dla terenów zielonych, jak także roślin, że możliwe staje się fantazyjne i kreatywne projektowanie ogrodów. Należy to wykorzystać, aby mieć szansę cieszyć się cudowną przestrzenią naokoło domu.

ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Jak aranżować własny ogród?

Szukając wskazówek, jak zaplanować przestrzeń wokół domu, trzeba zadać sobie pytanie, jak planuje się spędzać czas w tym miejscu.Otrzymana odpowiedź pomoże nam najlepiej dostosować projekt ogrodu do naszych osobistych potrzeb i wymagań – wdał się w polemikę.

Niniejszy tekst jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź również pozostałe polecane szafy na wymiar poznań treści, gdyż są tak samo ciekawe i wciągną Cię zupełnie.

Kolosalne znaczenie wykazuje tu też wielkość terenów zielonych oraz to, czy posiadana przestrzeń zezwoli nam na zaprojektowanie grządek oraz wyznaczenie dróżek, czy jedynie na posianie pięknego trawnika oraz sadzenie ozdobnych roślin. Jeżeli do swej dyspozycji mamy większą przestrzeń, możemy stworzyć rzeczywiście piękny ogród, w którym będzie miejsce na małą architekturę ogrodową, grządki z kwiatami, ścieżki czy świeże, zielone trawniki.

Zamierzasz wytyczyć ścieżki? Zastosuj kamienie do ogrodu

Ciekawym oraz dosyć praktycznym wyjściem w wypadku ogrodów przydomowych są ścieżki. Wąskie chodniczki wyznaczone przy pomocy drobniutkich kamieni albo kory, prezentują się bardzo pięknie na tle soczystych, zielonych trawników. Czasami otaczają je większe głazy lub bywają one obsadzone kwiatami i krzaczkami. (Kohut) Podobne ścieżki pełnią nie tylko role ozdobne, lecz także mają zastosowanie praktyczne, ponieważ dzięki nim można wygodnie przemieszczać się po ogrodzie bez potrzeby deptania i niszczenia wypielęgnowanych trawników. Główny podjazd do domu i dróżki ogrodowe warto zaplanować w podobnym stylu.

piękne otoczaki w ogrodzie

Autor: Navin75
Źródło: http://www.flickr.com
Wykorzystaj również otoczaki

Przy projektowaniu ogrodów z powodzeniem są stosowane też otoczaki. Te piękne kamienie spotyka się w bardzo zróżnicowanej palecie kolorystycznej, przez co można tworzyć wyjątkowo interesujące projekty. Otoczaki są wykorzystywane do wyznaczania ścieżek, podsypywania rabat, stanowią świetne podłoże pod krzewy i drzewa, ponieważ hamują porost chwastów. Duże kamienie cudownie prezentują się jako ozdoba trawników, rabat, ogrodów skalnych i uzupełnienie oczek wodnych.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*