Różne rodzaje szkła i ich użycie w praktyce

No Comments
Szkło hartowane powstałe w wyniku przeprowadzenia procesu opierającego się na termicznej obróbce szkła płaskiego. W czasie przeprowadzania takiego procesu tafla szkła jest poddawana pogrzaniu do temperatury ponad 600st. C.

Następnie dochodzi do natychmiastowego schłodzenia go przy pomocy bardzo zimnego powietrza. Takie połączenie powoduje, że powstaje w ten czas układ wewnętrzny, który doprowadza do zmian właściwości szkła.

szkło-drzwi

Szkło hartowane dzięki temu specjalistycznemu procesowi staje się zdecydowanie bardziej odporne na różnorodne zagrożenia mechaniczne. Oprócz tego, jeżeli dojdzie już do jego rozbicia kawałki będą miały tępe zakończenia, dlatego też ryzyko pocięcia się zdecydowanie spada. Mimo wszystko niezwykle trudno je uszkodzić także w razie silnego uderzenia lub upadku.

Odporność szkła hartowanego jest niemal 4-krotnie większa aniżeli tego, klasycznego szkła. Nie można zapominać również, że dobrze znosi ono rozmaite naprężenia termiczne jak również niespodziewane jak i szybkie wahania temperatury. Szkło hartowane ma obecnie mnóstwo godnych uwagi zastosowań. Z niego często wykonana jest na przykład szyba do drzwi mieszcząca się w bardzo nowoczesnych obiektach firmowych.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu odnaleźć potrzebne Ci wiadomości, to kliknij ten odsyłacz. Naprawdę zalecamy ten portal (http://www.procleaner.pl/mycie-okien/) każdemu, kto chciałby mieć niebanalne źródło informacji.

Można je spotkać również na fasadach obiektów oraz balustradach. Popularne staje się ono także w nowej generacji technologiach przeszkleń elementów dachowych jak również ogrodów zimowych.

użycie-szkła

Szkło hartowane wychodzi daleko poza obszar budownictwa. Świadczy o tym fakt, iż jest ono częstym elementem budowy sprzętów gospodarstwa domowego, szczególnie zauważalne jest w chłodziarkach, kuchenkach a także piekarnikach. Dla maksymalnego bezpieczeństwa ze szkła hartowanego tworzone są niemalże wszystkie okna, które znajdują się w środkach komunikacji miejskiej. Pociągi, autobusy jak i tramwaje, jeśli są wyposażone w takie właśnie okna są znacznie bezpieczniejsze dla pasażerów.

Bardzo często prywatne osoby pytają wytwórców mebli, o to czy mają oni w swojej ofercie meble wykonane z takiego szła. Takie kompozycje często wyglądają niebywale efektownie, i dlatego pozyskują coraz większe rzesze zwolenników. A więc możemy rzec, iż szkło hartowane to materiał niezmiernie trwały oraz odporny, ale także trendy i uniwersalny w zastosowaniu.

Źródła zastosowane przy pisaniu artykułu:szkło hartowane na szybka.pl – o szybach do drzwi w serwisie szybka.pl –

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*