Jakie płytki łazienkowe wybrać

No Comments
Mata w łazience? To niepraktyczne, błyskawicznie nasiąknie wodą i zacznie wydawać nieprzyjemne wonie. Parkiet? Wszechobecna wilgotność oznacza, że zacznie nasiąkać i niszczeć. Prawda jest jasna, płytki łazienkowe są zupełnie niezastąpione.

Płytki gresowe

Płytki ceramiczne to rzecz naprawdę pewna i mało wrażliwa na ciągłą styczność z wodą. Główny towar przy wykańczaniu łazienki. Jest parę kluczowych specyfikacji, na które za każdym razem musisz patrzeć, kiedy jesteś w magazynie z płytkami.

Przede wszystkim, przeczytaj, jaki poziom jakości reprezentują płytki. Lepsza klasa jakości oznacza mniejsze ryzyko, że płytki będą posiadały różne uszkodzenia – odbarwienia, błędy itp.. Porządni fabrykanci (na przykład Kerasan) sprzedają płytki łazienkowe o dużym stopniu jakości.

Secundo, zbadaj stopień odporności na ścieranie towaru wytwórcy (na przykład firmy Serenissima). Niektóre typy płytek nie nadają się, by przechadzać się po nich w grubych podeszwach albo w szpilkach. W wypadku płytek łazienkowych ten parametr nie posiada większego znaczenia, gdyż niewiele osób chodzi myć się w podkutych buciorach.

Po trzecie, poziom nasiąkliwości. Wskazuje on jak wiele wody wchłaniają płytki ceramiczne – kliknij tutaj – i czy tą drogą nie są wrażliwe na uszkodzenia podczas zimowych dni. Solidne płytki, takie jakSubway Villeroy&Boch cechują się niską nasiąkliwością.

Została jedna cecha – śliskość płytek. Nikt nie pragnie na pewno złamać sobie kończyny w czasie kąpieli, zatem mądrze jest nabyć płytki łazienkowe antypoślizgowe. Znajdziesz je w inwentarzu takich firm, jak np., Open Surf bądźTres Quadro.

Wszystko powyżej to podpowiedzi całkowicie techniczne. Desing towarów to już w zasadzie sprawa twojego gustu. Ważne, żeby płytki ceramiczne dobrze wyglądały z ogółem wystroju łazienki. W wyborze eleganckich produktów pomogą ci katalogi, jakie są na stronach marek. Obok wypisanych w tekście marek, chcę jeszcze dodać marki Impronta iMonocibec.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*