Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi antywłamaniowe?

No Comments
Włamania i kradzieże zdarzały się od najdawniejszych czasów. Ich ofiarami padały bardzo często niezbyt bogate rodziny, które jednak miały swój dom czy mieszkanie. Bogaci ludzie zwykle dbają o to, by ich dobra były jak najbardziej zabezpieczone. Zwykły dom można zabezpieczyć przed rabunkiem wieloma różnorodnymi metodami.

Należy mieć na uwadze, że niekiedy najlepszym środkiem przeciw kradzieży jest czujny sąsiad, który szybko zadzwoni na policję gdy zauważy coś niepokojącego. Korzystnym rozwiązaniem może być także hodowanie agresywnej razy psa, który odstrasza ewentualnych włamywaczy. Ważne są jednak zabezpieczenia samego budynku.

Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „drzwi antywłamaniowe Warszawa” można zyskać informacje w kwestii zabezpieczeń dla drzwi zewnętrznych i metody ich funkcjonowania (przykład: ).

Drzwi wejściowe

Powszechnie stosowaną metodą zabezpieczania domów przed kradzieżą jest zastosowanie odpowiedniego alarmu. W ten sposób zabezpieczane są między innymi wszelkie obiekty takie jak banki czy kantory. Do wyłączenia alarmu najczęściej niezbędna jest znajomość kodu składającego się z cyfr. Obecnie bardzo popularne są także alarmy samochodowe, które posiadacz auta dezaktywuje za pomocą specjalnego pilota. Ponadto w miejscach i budynkach publicznych bardzo często montowane są kamery, dzięki czemu ewentualny złodziej zostanie sfilmowany i jego złapanie będzie łatwiejsze. Niekiedy umożliwia to również złapanie go na gorącym uczynku. Monitoring wykorzystywany jest przykładowo w większej części sklepów.

Nagminnie używanym zabezpieczeniem są również drzwi o specjalnie wzbogaconej konstrukcji . Tego typu drzwi wykorzystuje się zazwyczaj na zewnątrz. Zawarto w nich części stalowe, których sforsowanie jest prawie niemożliwe. Oczywiście z poziomem bezpieczeństwa związana jest cena produktu. Drzwi takie wyposażone są w specjalne trudne do sforsowania zamki, które otwiera się specjalistycznym kluczem. Na terenie kraju jest wielu producentów takich drzwi. Wyszukując w Internecie hasło „drzwi Dre Warszawa” otrzymuje się wiele rezultatów na temat produktów tego producenta, również tych o charakterze antywłamaniowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*