Odbiór techniczny mieszkania – rady

No Comments
Podpowiadamy, w jaki sposób przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania na własną rękę. Na co zwrócić uwagę w trakcie odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć z sobą na odbiór, które sygnalizować usterki.
Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania możemy zabrać doświadczonego inżyniera albo jednostkę remontową, która będzie wykańczać nasze mieszkanie.

kleje

Autor: SOUDAL
klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jednakże decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowego mieszkania na własną rękę – nic straconego, lecz przygotujmy się starannie. Nim wyruszymy na odbiór techniczny mieszkania zaznajommy się przedtem z normami o badaniach przy odbiorze. Rekomenduję przed oficjalnym odbiorem technicznym mieszkania wpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej naturalnie z fachowym wsparciem. Bez presji czasu łatwiej wtenczas szczegółowo obejrzeć lokal. Na właściwy odbiór ciekawe http://www.olszewscy.org.pl/ mieszkania umawiamy się zawsze w ciągu dnia, kiedy jest widno, ażeby było można zauważyć wszelkie felery i nierówności.
panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkanka zaczynamy od obmiarowania każdego wnętrza, sprawdzając czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z planem a także pamiętając o wpisanym w umowie dopuszczalnym marginesie błędu. Ważne będą wszelkie wnęki – w czasie odbioru technicznego wnętrza skontrolujmy szczególnie te, jakie w projekcie przewidziane były na standardową głębokość 60 cm. Jeśli będą płytsze – konieczne będzie wykonanie meblowych zabudów na wymiar, co o wiele podniesie koszta wykończenia nowego „m”.

Wykonując odbiór techniczny mieszkania zwróćmy uwagę na wymiary pozostałych newralgicznych miejsc przewidzianych np.

Zdecydowanie przeczytaj najnowszy materiał (http://infinitex.pl/oslony-termoizolacyjne/) na omówiony tutaj temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Popraw swoje informacje na to zagadnienie.

na postawienie pralki, wanny, zwykłych szaf itd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*