Agencje nieruchomości – jaki przebieg ma ich praca?

No Comments
Jeżeli planujemy kupić, sprzedać bądź wynająć mieszkanie lub inną nieruchomość możemy to zrobić, korzystając z fachowej pomocy agencji nieruchomości. Zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z takiej formy pomocy powinniśmy jednak wiedzieć, jakie czynności są obowiązkowe zanim pośrednik reprezentując naszą osobę zajmie się sprzedażą, kupnem bądź wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność biura nieruchomości podlega określonym przepisom prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości konieczność podpisywania z każdym klientem umowy pośrednictwa. Dopiero, gdy taka umowa będzie zawarta, agent nieruchomości pracujący w biurze nieruchomości – sprawdź naszą propozycję – ma prawo reprezentować naszą osobę. Najróżniejsze działania ,których celem jest sprzedaż, kupno bądź wynajęcie mieszkania za pośrednictwem pracownika biura nieruchomości muszą zostać poprzedzone podpisaniem określonej umowy. Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań “z drugiej ręki”.
Biuro nieruchomości może klientowi zaproponować podpisanie umowy otwartej lub zamkniętej. Pierwszy rodzaj umowy pozwala wybranej przez nas agencji szukać interesującej klienta nieruchomości także za pośrednictwem innych, obecnych na rynku agencji nieruchomości. Drugi rodzaj umowy nie daje takiej możliwości. Od pewnego czasu osoby, które interesują się zakupem nieruchomości (odwiedź serwis) spotykają się z określeniem „mieszkania deweloperskie”. Dla dużej grupy osób pojęcie to jest nie do końca zrozumiałe. Spróbujmy je trochę przybliżyć. Zazwyczaj mieszkania deweloperskie to mieszkania, które w wielu wypadkach są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.
biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromna liczba deweloperów działających na terenie naszego kraju oferuje mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to w zdecydowanej większości przypadków mieszkania, które przyszły właściciel musi wykończyć. Jakiego rodzaju prace wykończeniowe czekają na właściciela po kupnie mieszkania w stanie deweloperskim w dużej mierze zależy od spisanej przez klienta umowy z deweloperem.

Zanim więc możliwe będzie wprowadzenie się do takiego mieszkania trzeba wykonać w nim mnóstwo prac wykończeniowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby do nowego mieszkania wprowadzić się jak najszybciej należy zdecydować się na mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak wersja znacznie droższa. W ostatecznym rozrachunku tego rodzaju rozwiązanie okazuje się być jednak naprawdę bardzo opłacalne. Dobrze jest o tym nie zapominać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*