Co trzeba przeczytać w temacie izolacji natryskowej?

No Comments
Rosnące ceny ogrzewania sprawiają, że właściciele zarówno już stojących domów, jak też posiadacze domów dopiero budowanych przykładają coraz większą rolę do ich ocieplenia. Jakie metody ocieplania budynków są aktualnie stosowane? Spora część właścicieli domów jednorodzinnych wybierała dotychczas styropian bądź wełnę mineralną. Rynek materiałów wykorzystywanych do ocieplania budynków non stop się jednak rozwija.

budowa domu

Źródło: pixabay

Pojawiają się nowe materiały oraz nowe technologie. Jedną z najnowocześniejszych technologii, które stosowane są także w Polsce jest izolacja natryskowa – . Nowoczesna izolacja natryskowa dostępna jest na terenie naszego kraju już od kilku lat, dopiero jednak od niedawna zaczyna stopniowo wypierać inne metody izolacji termicznej budynków. Izolacja natryskowa charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami izolacji termicznej, do tego zapewnia również doskonałe parametry izolacji akustycznej. Jest jednocześnie metodą bezpieczną dla środowiska, które nas otacza. Metodę izolacji termicznej można wykorzystać do zaizolowania ścian zewnętrznych, w ten sposób można naprawdę mocno ograniczyć straty ciepła (odwierty pionowe pod pompy ciepła Katowice) przez te ściany. Metoda natryskowa znajduje także zastosowanie do ocieplania dachów, podłóg oraz stropów. Dzięki tej metodzie możliwe jest usunięcie wszystkich mostków cieplnych, które mogą pojawić się w budynku. W przypadku ocieplania dachów właśnie tą metodą można ją zastosować do każdego typu dachu, także do płaskiego. W trakcie wykonywani prac ocieplających wytwarzana jest bardzo mała ilość odpadów. Jest to naprawdę korzystne dla właścicieli budowy, którzy nie muszą się martwić, gdzie je składować, ani też kto je odbierze.

izolacja

Źródło: pixabay.com

Co więcej, metodą natryskową można ocieplać nie tylko ściany znajdujące się na zewnątrz, ale również ściany wewnątrz domu. To następna zaleta, ale też przewaga tej metody nad styropianem oraz wełną mineralną. Do izolacji budynków tą nowoczesną metodą stosowana jest odpowiednia pianka poliuretanowa. Piankę nanosi się specjalnymi maszynami, które pracują pod nadzwyczaj wysokim ciśnieniem. za sprawą tego pianka może dotrzeć każdą, nawet malutką szczelinę. Pianka jest odporna na czynniki atmosferyczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*