Kwestia przechowywania drewna we wnętrzu w odniesieniu do aranżacji przestrzeni kominkowej

No Comments
Projektując strefę kominkową nie możemy zapomnieć o przygotowaniu miejsca na drewno. Poznajmy aspekty praktyczne i estetyczne tyczące się przechowywania tego surowca w pomieszczeniu.

dachy

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
salon

Autor: Black Red White SA.
Źródło: Black Red White SA.
Jeśli chcemy mieć w domu tradycyjny kominek, to powinniśmy liczyć się z koniecznością trzymania w pobliżu kominka zapasów drewna, jakie pozwolą przez wiele dni cieszyć się ogniem i przyjemnym ciepłem, bez potrzeby częstego wychodzenia z lokalu celem uzupełnienia opału. Surowe drewno posiada niezwykłe walory dekoracyjne, nadające wnętrzu domową aurę – super zabudowa kominka. W jaki sposób połączyć funkcjonalność oraz walory zdobnicze drewna przy aranżu przestrzeni wokół kominka?

Z pewnością warto trzymać drewno (kliknij dalej: więcej w tym serwisie) w ozdobnym koszu. Zazwyczaj tego typu pojemniki produkowane są z metalu, z giętymi motywami czy stalowymi elementami, jakie stanowią ciekawy pomysł na magazynowanie drewna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli koszy na drewno (http://tartak-urszulewo.pl/) kominkowe – różnią się one od siebie kształtem, rozmiarami, kolorami, orientacją (pionową bądź poziomą). Niektóre z nich mają praktyczne rączki, na których możemy zawiesić kominkowe akcesoria, jak na przykład miotełka czy szufelka do żaru. Ważne jest, by sposób przechowywania drewna dopasować do tego jak wygląda zabudowa kominek którą posiada. – wkłady kominkowe. Nie każde wykończenie kosza będzie bowiem pasować do stylistyki nowoczesnej zabudowy kominkowej. Z pewnością musimy zgrać ze sobą te elementy, by osiągnąć spójną koncepcję aranżacyjną. Największe kosze mogą stanowić znaczącą ozdobę strefy kominkowej – duża ilość drewna to gwarancja długiego opalania, bez przymusu często uzupełniania zapasów paliwa dla naszego kominka, a widoczne drewno jednoznacznie kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem oraz wypoczynkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*