Klinkier ceramiczny to gwarancja odporności i solidności. Czy wiesz czemu? Poznaj jego zalety

No Comments
Klinkier ceramiczny to materiał ceramiczny o czerepie spieczonym, bez właściwości jednakowoż zeszkliwienia powierzchni. Dostaje się je przez wypalanie glin wapienno-magnazjeowych, wapienno-żelazistych czy żelasistych. Temperatura tego spalania wynosi od tysiąc do 1300 stopni Celsjusza. Klinkier wykorzystuje się zwłaszcza w produkcji dachówek, cegieł i płytek. Każdy z wyrobów klinkierowych jest odporny na mróz i nasiąkliwości do sześciu procent.

ściana z cegły klinkerowej

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród artykułów klinkierowych jesteśmy w stanie wymienić cegłę budowlaną klinkierową.odwiedź źródło firma budowlana kraków firma budowlana KrakówJest to materiał o jednakowych wymiarach jak cegła zwykła pełna. tworzona jest z otworami lub jako pełna, chociaż można spotkać też inne rozmiary. Jej właściwości szczególnie to przede wszystkim twardość, mniejszy stopień nasiąkliwości niż cegła licowa i wysoka wytrzymałość. tego typu cegła jest mrozoodporna, niepalna, nie zmienia koloru pod wpływem słońca. Inne produkty to na przykład cegła kominowa, jaka pasuje do wznoszenia wolno stojących kominów przemysłowych.

Kształt tego typu cegieł jest dość specyficzny – wycinek pierścienia kołowego. Cegła kanalizacyjna, jak same nazewnictwo wskazuje służy do budowy sieci kanalizacyjnej, która wymaga szczelności. Cegła drogowa przeznaczona jest do budowy nawierzchni dróg, lecz także placów fabrycznych, parkingów. Elewacje z cegły klinkierowej należą do najbardziej profesjonalnych, bardzo cenionych. Nie tylko, są niezwykle trwałe i ponadczasowe. Ponadto mogą się pochwalić wysokimi walorami estetycznymi, a też parametrami technicznymi. To wszystko sprawia, że stosowane są od lat. Cegły klinkierowe znajdują się na samym szczycie w rankingu cegieł elewacyjnych (nieco więcej polecany klinkier ceramiczny możesz dowiedzieć się właśnie tutaj). Żeby je wyrobić stosuje się tylko najwyższej jakości sezonowane gliny. Nie musimy ich wypalać, lecz poddaje się je spiekaniu w temperaturze tysiąc sto stopniu Celsjusza.

To sprawia, że odznaczają się niebywałą twardością. Na rynku dostępnych jest wiele cegieł elewacyjnych. Najbardziej istotna różnica między nimi to kolor, kształt i faktura. Kolorystyka jest zależna od metody wypalania i zastosowanego surowca. Możemy wyodrębnić cegły żółte, brązowe, czerwone, szare i białe. Każda z tych barw jest naturalna. Jednakowoż najpopularniejszym jest kolor czerwony, ale w różnych odcieniach, na przykład ciemnowiśniowy, cynober lub burgund.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej informacji na opisywany w tym artykule temat, to zobacz tu bez wahania uzupełniające informacje (https://www.linde-mh.pl/pl/Produkty/Ciagniki-i-wozki-ciagnikowe-z-platforma/).

Perfekcyjnie pasują do drewnianej okładziny, jasnego tynku czy czerwonej dachówki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*