Stabilizacja gruntów za pomocą różnorodnych działań geotechnicznych

No Comments
Dobre ustabilizowanie gruntu, na jakim stać będzie nowa konstrukcja to podstawa przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Różnorodne lokalizacje wymuszają stosowania innych technik oraz specjalistycznych materiałów.

paliwo

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com
Geotechnika w ciągu ostatnich lat zrobiła niewiarygodne wręcz kroki na przód. Aktualnie możliwe jest postawienie dowolnej budowli praktycznie na każdego rodzaju podłożu.
Zagęszczanie gruntów to proces bez którego rozwój współczesnego budownictwa byłby niemożliwym. Geotechnolodzy co roku opracowują coraz wydajniejsze sposoby na zagęszczanie gruntów. W efekcie tego procesu podstawa jest bardziej odporny na osypywanie, działanie dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych, wody, późniejsze odkształcenia budowli itd. -zobacz tutaj. Bez zagęszczania gruntów postawienie konstrukcji, która byłaby bezpieczna i wpisywała się w wszystkie wymogi oraz normy budowlane byłoby niewykonalne.
inwestycja

Autor: Jackie Bese
Źródło: http://www.flickr.com

Najpowszechniej używanym materiałem w zagęszczania gruntów są popioły lotne. Są to „odpadki” powstające w trakcie spalania różnorodnych paliw -polecane popioły lotne.

Podoba Ci się ten tekst? Jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji, odszukaj www, które posiada równie interesujące informacje.

Elektrociepłownie codziennie ze swoich kominów emitują spore ilości popiołów lotnych. Są one częściowo zbierane przez systemy filtracyjne, a następnie uzdatniane do zagęszczania gruntów. Popioły lotne stanowią główny dodatek do mieszanek betonowych rozprowadzanych w trakcie prac budowlanych.

Na rynku działa sporo specjalistycznych przedsiębiorstw zajmujących się jednakowo zagęszczaniem gruntów jak i dostarczaniem zróżnicowanych materiałów – popioły lotne to jedynie pojedynczy przykład. Bez tego typu uzupełnień nawet najlepsze materiały budowlane znacznie traciłyby na swoim potencjale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*