Na co zwracać uwagę wyceniając mieszkanie? Co jest bardzo ważne, o jakich sprawach z pewnością musimy pamiętać?

No Comments
Profesjonalną wyceną mieszkania zajmują się przede wszystkim rzeczoznawcy majątkowi, bo jako jednymi mają uprawienia, dzięki którym są w stanie sporządzić operaty szacunkowe. Ich opinia jest konieczna w zakresie niektórych transakcji handlowych z udziałem nieruchomości, szczególnie jak jej wartość musi być uwzględniona z największym prawdopodobieństwem. Jest także istotny, kiedy zakup finansowany jest przez kredyt bankowego.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak właściciel lokalu czy działki nie jest zmuszony korzystać ze wsparcia rzeczoznawcy przy określaniu wyceny nieruchomości. (wycena nieruchomości Wrocław) Jednakże jej określenie będzie pewnie trudniejsze, jak nieruchomość sprzedawana jest jako wykończona oraz wyposażona. W ten sposób wycena nieruchomości może spowodować bardziej znaczne trudności – Izabela Machate – rzeczoznawca majątkowy. Kiedy urządzamy mieszkanie do sprzedaży warto mieć na uwadze, że wybór standardu wykończenia określi rodzaj klienta, do którego oferta będzie kierowana.

Jak wiec jesteśmy zdecydowani na materiały bardziej drogie i lepszej jakości, to zdecydowanych na kupno będzie mniej, jednak nieruchomość (polecamy również mieszkania do wynajęcia sosnowiec) będzie można sprzedać po wyższej cenie. Gdy wyceniamy więc mieszkanie w stanie wykończonym, które jest ponadto urządzone trzeba wziąć pod uwagę dużą ilość czynników, na pewno więcej niż jest to w okoliczności sprzedaży mieszkania bez wyposażenia lub w stanie surowym. Rzeczywiście niezwykle ważny jest rodzaj użytych materiałów

nieruchomość

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

oraz ich jakość. Obowiązujące pewne tendencje w wykończeniu wnętrz wskazują na te, jakie mają pochodzenie naturalne, czyli drewno i kamień. Są to też materiały bardziej drogie od syntetycznych zmienników, lecz również odznaczają się lepszą trwałością oraz jakością. Pod uwagę również należy wziąć wykorzystane w mieszkaniu rozwiązania technologiczne.

Jak są one zrobione ekologicznie oraz ekonomicznie, przy stosowaniu innowacyjnych sposobów, to jest szansa na większą wartość lokalu. Należy jednakowoż zaznaczyć w ofercie, że zastosowane rozwiązania będą miały wpływ na bardziej korzystne koszty eksploatacyjne. (Zobacz ofertę na wycenę przedsiębiorstw) To sprawi, że inwestycja zwróci się dosyć błyskawicznie. Ustalając cenę mieszkania wyposażonego musimy również uwzględnić klasę stosowanych w nim sprzętów, jednocześnie ważny jest standard i jakość mebli. Im lepsze, tym wyższa wartość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*