Kilka sprawdzonych sposobów na ograniczenie kosztów prądu.

No Comments
Jeśli rachunki za energię elektryczną stanowią znaczną część naszych wydatków na utrzymanie mieszkania, jest to czas na to, by zastanowić się nad tym, jakim sposobem można ograniczyć takie wydatki.

agd

Autor: Goedeker’s
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędzanie energii elektrycznej nie jest szczególnie wymagające. Trzeba jedynie stosować się do kilku prostych zasad. Na początku warto jednak zacząć od poszukania ofert różnych dostawców prądu. Odkąd mamy możliwość wyboru firmy, jaka będzie nam dostarczała energię, możemy obniżyć rachunki. Już sama zmiana dostawcy energii może przynieść znaczne oszczędności. Nie możemy również zapominać o tym, by zastosować się do paru prostych zasad, które pozwolą nam na jeszcze większe oszczędności.

Jeśli kupujemy nowe urządzenie elektryczne, sprawdźmy jego klasę energetyczną. Nawet jeśli urządzenie o wyższej klasie energetycznej jest dużo droższy, to może się okazać, że jego zakup zwróci nam się w postaci niższych rachunków za prąd. Jeżeli mamy kuchenkę elektryczną, to pamiętajmy o tym, by do gotowania zawsze używać pokrywek i jeśli to możliwe, gotować w mniejszej ilości wody (). W ten sposób gotowanie potrwa znacznie krócej, czyli zużycie energii będzie niższe. Podczas pieczenia ustawmy piekarnik na termoobieg. W ten sposób nagrzewanie potrwa o wiele krócej. Musimy również pamiętać o tym, by nie umieszczać lodówki blisko źródła ciepła a także nie wkładać do niej ciepłych potraw.

Ekscytujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie mieszkania na sprzedaż nad morzem bałtyckim, którą tutaj odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Jeżeli używamy ładowarki do telefonu, pamiętajmy również o tym, by odłączać ją od prądu po naładowaniu telefonu, gdyż pobiera ona energię niezależnie od tego, czy podłączony jest do niej telefon. Jeśli nie będziemy korzystać z funkcji stand-by w urządzeniach elektrycznych, to też przyniesie nam oszczędności. Wymieńmy żarówki na energooszczędne. Są one dużo droższe od zwykłych żarówek, ale zużywają mniej prądu, więc ich zakup z pewnością się nam zwróci. Warto również zainwestować w urządzenie, jakie umożliwi nam śledzenie zużycia energii, jak np. e2 classic (mojaenergia24.pl/pl/p/Zestaw-E2-Classic/150).

miernik zużycia energii

Źródło: mojaenergia24.pl

Urządzenie e2 classic w połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem oferuje nam możliwość dokładnego przeanalizowania zużycia energii elektrycznej, generowania wykresów, a również przeliczania zużycia na wydatki lub kilogramy wyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Za pomocą urządzenia e2 classic możemy kontrolować bieżące zużycie energii elektrycznej. Łatwiej będzie też wybrać bardziej korzystną dla nas taryfę u dostawcy energii, ponieważ będziemy dysponować danymi dotyczącymi zużycia energii elektrycznej w naszym domu.

Jest parę łatwych do zapamiętania sposobów na to, by oszczędzać energię elektryczną. Stosowanie się do nich będzie korzystne dla naszego budżetu domowego, ale co ważne, będzie też miało dobry wpływ na środowisko, bo im mniej prądu będziemy wykorzystywać, tym mniej szkodliwych substancji dostanie się do atmosfery.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*