Wybór właściwego krzesła do pracy przy biurku jest naturalny, aby nie pojawiły się u nas bóle pleców

No Comments
Ciężko dzisiaj wyobrazić sobie, żeby przy biurku można było pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, ile mamy lat — istotne, aby stale dbać o własny kręgosłup. Nasz organizm będzie nam wdzięczny i wtedy ustrzeżemy się przed częstymi sesjami u rehabilitanta lub ortopedy. W obecnych czasach normą wydają się być już krzesła obrotowe. Muszą one posiadać sylikonowe lub kauczukowe kółka, które nie powinny rysować parkietu. To jednakże dopiero początek na sporej liście wymagań. Krzesła, które powinniśmy kupować, na pewno powinny mieć wysoki zagłówek, żebyśmy mieli możliwość oprzeć na nim co jakiś czas głowę.

Interesuje Cię ten wątek? Jeżeli tak, to po przejściu do serwisu www (http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zywnosc_pasze_zwierzece/haccp_pl/haccp.html) znajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz przez długi czas.

To niezwykle istotne, aby dać szyi i głowie możliwość chociażby chwilowego odprężenia. Można wówczas przymknąć powieki oraz zrobić kilka ćwiczeń, żeby rozluźnić górną część ciała. Następną ważną sprawą jest obecność podłokietników. To też w dużej mierze ma wpływ na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek piersiowy. Nie mniej istotne będzie to, żeby dało się regulować kąt nachylenia oparcia oraz wysokość samego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będziemy musieli zamówić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt duży wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do biurka nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już dawał o sobie znać.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*