Przed rozpoczęciem pracy związanych z elewacją domu należy poznać kilka istotnych faktów

No Comments
Zrobienie elewacji domu wydaje się być raczej istotne. Powinniśmy jednak wybrać najwyższej klasy materiał i sposób wykonania.
Często spotykanym typem elewacji w naszym kraju jest tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednakże myli się ten, kto twierdzi, że istnieje jedynie jeden rodzaj tynku. Mamy ich co najmniej kilka. Poza tynkiem można też zrobić elewację z kamienia lub drewna. Jednakże powróćmy do najważniejszej kwestii.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście bardzo przydatnego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Poprawnie położona elewacja to ważna najważniejsza sprawa. Warto zatem wyszukać dobrych specjalistów. Nie należy w tej sprawie oszczędzać. Za ewentualne sknerstwo będziemy musieli później zapłacić podwójnie, kiedy będziemy musieli po jakimś czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu zabierzmy się do dzieła, jak trzeba. Jeżeli zdecydujemy się na tynk, to możemy wybrać dla przykładu akrylowy, mineralny lub silikonowy. Pierwszy bywa niezwykle elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Dlatego nie poleca się go na domy, które zostały ocieplone wełną mineralną. Drugi jest najtańszy. Jednak nie ma możliwości do utrzymania na dłużej Koloru. Dlatego zwykle wykonuje się go w białym albo szarym kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on bardzo wytrzymały na brud, zatem stosuje się go najczęściej na domach, które znajdują się blisko ruchliwych dróg lub rejonów przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, by decyzję o wyborze elewacji bardzo dokładnie przedyskutować. Są to dosyć spore sumy i inwestycję tego typu robi się na bardzo długi czas. Musimy również przemyśleć kwestie pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*