Prawidłowo stworzone stanowisko pracy jest bardzo istotne dla naszego zdrowia

No Comments
Ci, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed ekranem komputera jest ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie był stworzony do tego typu pozycji. Zatem tendencja do prowadzenia siedzącego trybu życia zwykle odbija się na ludziach negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają odczuwać trudności z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Jest to spowodowane tym, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z laptopem najważniejsze jest krzesło. Powinno być ono dobrze dobrane do naszego wzrostu. Musi mieć również w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wówczas czasami będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło musi być także dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I oczywiście powinno mieć podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi także mieć dobre kółka. Muszą lekko chodzić. Krzesło nie może ciężkawo odjechać od biurka. Z tego powodu w wielu korporacjach zazwyczaj widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien dosięgać stopami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zamówić podnóżek.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link, pod jakim znajdziesz potrzebne Ci dane – sprawdź, że Cię zaciekawią na długi czas.

Będzie to wówczas najlepszy komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle pleców nie będą nas już męczyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*