Gzymsy kojarzone są zazwyczaj z budynkami z XIX wieku — a tu okazje się, że powracają teraz do łask

No Comments
Ładne gzymsy potrafiły być ozdobą niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dzisiaj również decyduje się na nie coraz większa liczba osób.
Słyszy się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria

To fakt. Jeżeli spojrzeć by na historię sztukaterii, to powrót jest niespodziewany i to po dość długiej przerwie. Ponad sto lat temu sztukateria była umieszczana prawie w każdej kamienicy.

Jeśli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link eleganckie schody, a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię bardzo zaciekawią.

Obecnie w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy uwielbiają nietypowe wystroje wnętrz. Jeżeli więc chcemy zdziwić gości, to możemy wykończyć pokoje ładnymi gzymsami. Dziś mogą być one zrobione z żywicy. Są wówczas lekkie i dość tanie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą na przykład ukrywać karnisz, do którego potem przyczepimy zasłony na żabkach. Mogą także stanowić zastępstwo dla podwieszanego sufitu.

Podoba Ci się wpis treść? To przejdź do oferty instalacje fotowoltaiczne mazowsze, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Wówczas ekipa remontowa podłączy do niego lampki. Zapewni to ekstra oświetlenie, które będzie rewelacyjnie wyglądało na przykład w pokoju dziennym. Lampki oraz kable będą ukryte pod gzymsem. Są różne typy sztukaterii. Możemy kupić przykładowo wokółokienną i wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować w środku, jak i na zewnątrz budynku. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że te, które miałyby być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, muszą być w tym celu wykonane.

Oprócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeżeli zdecydujemy się na wykończenie domu w starodawnym stylu, to gzymsy będą pasować perfekcyjnie — w szczególności w salonie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*