Końcowym elementem wykończenia domu na zewnątrz jest jego ocieplenie oraz położenie elewacji

No Comments
W naszej ojczyźnie mamy możliwość spotkać jeszcze wiele domów, które wyglądają na niewykończone — na zewnątrz świecą po prostu cegły.
Dawniej o ociepleniu domu i położeniu tynku decydowała zasobność portfela.

drzwi wewnętrzne pełne

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/tetyda_pelne_duze.jpg
Ze względu na to, że elewacja nigdy nie była tania, to nie wszystkich było na nią stać. Jeżeli zatem budujemy dom oraz pragniemy, żeby od zewnątrz był tak elegancki, jak od środka, to trzeba elewację zrobić. Nie ma innej opcji. Z pewnością będziemy myśleć nad kolorem, który zechcemy położyć na ścianach. I tu należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jeśli przykładowo nasz budynek ma dużo załamań, balkonów oraz jaskółek, to trzeba wybrać spokojne kolory. Jeżeli jest jednolitą bryłą o prostych kształtach, to możemy poszaleć z kolorem. Jednak należy też brać pod uwagę otoczenie. Jeżeli wybudowaliśmy dom w miejscu, gdzie zabudowa wydaje się być spora, to warto nie stawiać na nic krzykliwego. właściciele domów pod lasem także muszą zdawać sobie sprawę z tego, że budynek musi współgrać z Kolorami przyrody. Następną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest to, aby kolor elewacji pasował do dachu. Okropnym błędem będzie wybranie koloru, który będzie się gryzł z kolorem dachówek na naszym własnym dachu! I ostatnia sprawa — odcień powinien podobać się nam.

Jeśli wszyscy wokół powtarzają, żeby wybrać ciemny różowy, a my po prostu nie cierpimy tego koloru, to nie zgódźmy się i już. To ma być wszakże nasz dom (zobacz także ogrodzenia panelowe) i przede wszystkim nam powinno się podobać wszystko, co jest w środku i na zewnątrz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*