Tynki w dzisiejszych czasach przestają być jedynym wariantem przy wykonywaniu elewacji domu

No Comments
Przez lata ocieplony oraz otynkowany budynek był synonimem luksusu. Teraz spektrum wyboru tworzywa znacznie się zwiększyło.
Dziś da się wybierać przeróżne techniki wykończenia domu od zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet tynk, który przez długi czas był często jedyną możliwością, rozwija się oraz ma wiele podkategorii. Może być dla przykładu silikonowy czy krzemianowe. Pierwszy jest polecany dla domów, które mogą się prędko brudzić (chociażby te przy ruchliwych drogach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie wchłania wody i tym samym utrudnia osadzanie się pyłu. Te drugie natomiast są odporne na grzyby oraz porosty. Warto również pomyśleć nad tym, ile warstw tynku położyć. Są bowiem tynki cienko- i grubowarstwowe. W naszym klimacie o wiele częściej nakładane są tynki kilkuwarstwowe. Jednakże tego rodzaju elewacje nie są dla nas jedyną możliwością. Coraz częściej można także wyłożyć zewnętrzne ściany cegłą dekoracyjną, kamieniem i drewnem. Istnieją również odpowiednio wytwarzane płytki elewacyjne, które nie pękają i rewelacyjnie wytrzymują wszystkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki te nazywane są klinkierem. Należy zapamiętać to słowo, gdyż może nam się przydać. To, który materiał kupimy, w znacznej mierze zależy od naszego gustu.

Dziś przecież wszystkie te metody zdają egzamin nawet w ekstremalnych warunkach. Drewno oraz kamień (trawertyny) należą do najbardziej szykownych i także najdroższych sposobów wykończenia domu. Warto więc przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*