Nowoczesne apartamenty w stanie deweloperskim często nie posiadają ścian działowych — sami możemy je postawić

No Comments
W dzisiejszych czasach deweloperzy niekiedy decydują się na pozostawianie decyzji klientom, gdzie mieliby ochotę wybudować ściany wewnętrzne w apartamencie.

Lokal

Autor: Corey Chambers
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraźmy sobie, że mamy zamiar kupić 60-metrowe mieszkanie na nowym osiedlu. Deweloper informuje nas jedynie o tym, w którym miejscu będzie łazienka i przyłącza wody w kuchni. Z projektu też dowiemy się, gdzie znajdują się okna i drzwi do mieszkania. I to by było na tyle. O całej reszcie będziemy mogli decydować sami. Jeżeli wychowujemy smyki, to z pewnością zechcemy wydzielić dla nich pokoje. Razem czy osobno? To będzie zależało od nas, a w znacznej mierze na pewno od naszych pociech. Jeśli będziemy mieli taki plan to, to możemy postarać się także zagospodarować przestrzeń na komórkę oraz gabinet. Wszystko leży w naszych rękach. Jeśli nie posiadamy smyków, to można zdecydować się na dużą sypialnię i dla przykładu gabinet albo choćby pokój ćwiczeń (taką naszą prywatną salę fitness). Ściany można będzie zbudować tak, jak zechcemy. Na pewno pomocny w aranżacji będzie architekt albo designer wnętrz. O jego wsparcie powinni się w szczególności postarać ci, którzy nie znajdują u siebie nawet cienia wyczucia stylu. Ściany mogą być zrobione z regipsu. Są one wtedy najtańsze oraz dość prosto się je stawia. Niestety dosyć mocno przepuszczają wszelkie dźwięki. Nie można też na nich powiesić żadnych ciężkich szafek.

Jeżeli chcemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązanie, to powinniśmy się skłonić w stronę ściany z cegieł. Będzie to bardziej kosztowne, a ich budowa (Zarządzanie inwestycjami budowlanymi) potrwa dłużej, ale będzie idealna przez długi czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*