Co jak długi czas trzeba wykonywać przeglądy klimatyzacji?

No Comments
Przeglądy klimatyzacji są wymagane, aby cały układ był wydajny i sprawny. Układy klimatyzacji można spotkać nawet w relatywnie niewielkich samochodach miejskich.
Klimatyzacja gwarantuje świetny komfort cieplny latem, na jesieni i w zimie.

Pozwala także doskonale osuszyć środek kabiny, usuwając przy tym zupełnie parowanie szyb. Niestety nie ma nic za darmo. Klimatyzacja wymaga cyklicznego serwisowania, przynajmniej raz do roku. Na początku wiosny możemy odwiedzić profesjonalny serwis klimatyzacji, również wtedy, gdy klimatyzacja pracuje prawidłowo lub tylko wydaje się nam, że wszystko jest jak być powinno.

Zainteresowała Cię tamta informacja? Jeśli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na serwisie (http://gpi-tanks.com/pl/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/zbiorniki-cisnieniowe/) pozostałe informacje, one też będą na ten temat.

Regularne serwisowanie klimatyzacji sprawia, że układ działa całkowicie wydajnie oraz nie obciąża także sprężarki klimatyzacji i nie ma zagrożenia ze strony drobnoustrojów czy też grzybów, które bardzo lubią wilgotne i ciepłe otoczenie.

miasta

Autor: Kecko
Źródło: http://www.flickr.com
Najchętniej pojawiają się na parowniku, czyli znajdującym się w kabinie wymienniku ciepła, który jest położony pod deską rozdzielczą. Kiedy z nawiewów klimatyzacji zacznie dochodzić przykry zapach, można mieć pewność, że nieproszeni goście już tam są. I niestety będą wywoływać dolegliwości górnych dróg oddechowych i alergię. Co jakiś czas przeprowadzany przegląd klimatyzacji, a także włączanie jej minimum raz na tydzień przez cały rok zapobiega przed jej usterkami. A te mogą być bardzo kosztowne. W zależności od rodzaju pojazdu, za wymianę tego typu elementów jak przykładowo sprężarka, sprzęgło sprężarki, chłodnica klimatyzacji czy też parownik, musimy zapłacić od kilku setek do nawet kilku tysięcy złotych. Przegląd klimatyzacji pozwala wykryć przeróżne nieszczelności, a także upewnić się, jaka ilość tzw.

czynnika chłodzącego tam pozostała. Im będzie go mniej, tym niższa wydajność i większe obciążenie sprężarki klimatyzacji. Może to również skutkować zwiększonym spalaniem paliwa.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*