Jak w łatwy sposób możemy ochłodzić powietrze latem w upalne dni?

No Comments
Schładzacz jest to łatwy sposób, aby poprawić komfort życia w czasie ciepłych dni. Nie jedynie chłodzi on powietrze, lecz również usuwa z powietrza nadmiar wilgoci. Należałoby tu powiedzieć, że im mniej wilgotności w rozgrzanym powietrzu, tym nasze samopoczucie jest lepsze.

odlew

Autor: Kirt Edblom
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat prowadzone badania wykazały, że w lato czujemy się najlepiej wtedy, gdy temperatura powietrza ma 23-26 stopni, a wilgoć jego wynosi 40-60%. Kiedy temperatura rośnie, nasze ciało zaczyna się pocić, ponieważ tak nasz system oddaje nadmierną ilość ciepła. Kiedy wilgoć spada, samopoczucie nasze natychmiast się polepsza mimo, że nadal jest gorąco. Temperatury nie moglibyśmy obniżać w dowolny sposób, gdyż to groziłoby przeziębieniem.

Interesuje Cię ta kwestia? Jeżeli szukasz innych informacji, które też będą przydatne, kliknij tu oraz sprawdź więcej w tej treści (www.mechanika-service.com/czesci/).

Jest przyjęte, że różnica temperatur między klimatyzowanym pomieszczeniem a pomieszczeniem nieklimatyzowanym, nie powinna przekraczać 7 stopni. W inny sposób ludzkiemu ciału jest dość trudno zaadaptować się do tego typu zmiany. Jeśli przyjemnością ma być spędzanie czasu w pomieszczeniu z włączonym klimatyzatorem, to nie moglibyśmy poczuć ruchu takiego powietrza. Dlatego też niezwykle istotna jest szybkość przepływu powietrza i możliwość regulacji w urządzeniu kierunku, w jakim powietrze jest wydmuchiwae po ochłodzeniu. Jeżeli interesuje Cię montaż klimatyzatora naściennego, to jest to niezwykle proste.

Klimatyzatory typu SPLIT zainstalować moglibyśmy w jakimkolwiek miejscu, lecz przeważnie wybieramy zewnętrzną ścianę zwłaszcza, kiedy nasz dom wykończony jest od wewnątrz. W miejscu montowaniu wystarczy przebić otwór przez ścianę oraz na dwór wyprowadzić miedziane rurki, które łączą wewnętrzną jednostkę z jednostką po stronie zewnętrznej. Miejsce montowania klimatyzatora jest zależne także od siły klimatyzatora i jego klasy.

Im mniejsza jest siła chłodnicza klimatyzatora, tym jest mniejsza dopuszczalna odległość między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Przeważnie jest to kilka lub kilkanaście metrów. Dokładny zakres podawany jest przez producentów na każdym modelu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*