Co to są skrzydła modułowe i jakie są ich zalety?

No Comments
Wymiana lub zakup drzwi wewnętrznych znaczy, że te elementy będą używane w naszych pomieszczeniach przez długi okres czasu. Dlatego też wybieramy je bardzo pieczołowicie oraz zwracamy uwagę na bezpieczeństwo, trwałość, stabilność czy też właściwości izolacyjne i naturalnie na estetykę.

Wszystkie ze wspomnianych cech posiadają w sobie drzwi modułowe. Drzwi montowane wewnątrz wyprodukowane z drewna i materiałów drewnopodobnych dzielą się ujmując zwięźle na okleinowane, lite i modułowe. Drzwi lite charakteryzują się niepospolitym wyglądem, w jakim widoczny jest naturalny surowiec, czyli drewno. Drzwi okleinowane nie bez powodu posiadają w swojej nazwie wyszczególnioną okleinę. To ona jest widoczna na powierzchni i od jej jakości jest zależna trwałość warstwy, która skrywa także w sobie lekką konstrukcję przypominającą konstrukcję plastra miodu albo także wypełnienie z materiału drewnopochodnego.
fotogram - dom

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi modułowe natomiast mają także 2 odmienne określenia: pięcioelementowe i ramowe. Na ich budowę składają się: dwa ramiaki pionowe, wypełnienie, poprzeczka dolna i górna. Takim wypełnieniem może być płycina o grubości do 22 milimetrów albo szkło: zmatowiałe, przezroczyste czy mozaikowe albo barwione oraz w całości nieprzezierne. Duża ilość możliwych rozwiązań ozdobnych takiego wypełnienia stanowi niezwykle ważną cechę drzwi modułowych, przy czym nie jedyną.

Skoro rzuciłeś okiem na opublikowane w tym miejscu artykuły, to oprócz tego zerknij na opracowanie (http://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-modular-lokalna-oczyszczalnia), które też niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Cechą charakterystyczną drzwi modułowych jest to, że są one masywne i trwałe a tym samym zwiększają poczucie bezpieczeństwa we wnętrzu domu, w jakim je użyto.

Skrzydła modułowe są eleganckie, na co składa się niezwykle precyzyjne dostosowanie pięcioskładowych elementów, a także niewidoczne miejsce łączenia okleiny, która powleka m.in. obie poprzeczki. Drzwi modułowe są bardzo efektywnym izolatorem cieplnym oraz akustycznym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*