Jak wielokrotnie trzeba robić przegląd klimatyzacji, aby cieszyć się z niskiej temperatury w samochodzie w gorące dni?

No Comments
Aby klimatyzacja w samochodzie skutecznie funkcjonowała nawet podczas ogromnych upałów, to trzeba o nią się troszczyć oraz wykonywać rutynowe przeglądy.
Przegląd klimatyzacji warto jest wykonać parę tygodni przed pojawieniem się upałów, ponieważ możemy to wtedy zrobić bez nerwów i kiedy niezbędna będzie jakakolwiek naprawa, to do początkowych upałów uda się na pewno uruchomić klimatyzację.

Palety

Autor: U.S. Fish and Wildlife Service Northeast Region
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym serwisy teraz mają mniejszy ruch i usługa wykonywana będzie mniej kosztownie, bardziej szczegółowo i bez pośpiechu. Na przegląd powinni również wybrać się ci kierowcy, którym wydaje się, że ich klimatyzacja funkcjonuje poprawnie. Skuteczność klimatyzacji przeważnie jest zależna od ilości chłodniczego czynnika, zatem gazu R134a. Tym czynnikiem jest napełniany układ.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to w najświeższej ofercie (http://www.wolplanposadzki.pl/wylewki-gniewomirowice/) też znajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tu!

Klimatyzacja nie będzie dobrze działała, jeśli czynnika będzie za niewiele albo za wiele. Jeśli czynnika jest za dużo, dojść może do uszkodzenia sprężarki. Specyfika wymienionego gazu jest tego typu, że mimo zupełnej szczelności układu przez rok może ubyć około 10 do 15% czynnika.

drzwi - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Wtedy sprawność klimatyzacji znacznie obniża się oraz sprężarka musi funkcjonować o wiele dłużej, aby był osiągnięty odpowiedni rezultat. Jeżeli takiego czynnika będzie niezwykle niewiele, to pomimo nieustannej pracy sprężarki nie będziemy mogli osiągnąć odpowiednio małej temperatury, a bardziej znaczące obciążenie jednostki napędowej będzie powodować duży wzrost zużycia paliwa. Klimatyzacja nie jest to urządzenie nie wymagające obsługi i wymaga systematycznej konserwacji oraz serwisowania. Przegląd klimatyzacji wykonywać najlepiej raz w roku albo raz na 2 lata. Do tego, żeby serwisować klimatyzację jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, który mają obecnie wszystkie ASO i dużo serwisów niezależnych. Te serwisy mają sprzęty, żeby napełnić klimatyzację gazem R134a.

W słabszej sytuacji są ci posiadacze klimatyzacji, które działają na starym i zabronionymi już gazie R12, który stosowany był do początku 90-tych lat. Obecnie układ tego typu przerobić trzeba na nowy gaz, a kosztuje to bardzo dużo, bo od 1000 do aż 2,5 tysiąca złotych.

Tags: , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*