W jaki sposób trzeba dobierać idealne rusztowanie dla swojej działalności gospodarczej?

No Comments
Dokonując doboru odpowiedniego rusztowania dla swej firmy, powinniśmy dokładnie ustalić, jakie elementy takiej konstrukcji będą nam potrzebne, a z których możemy zrezygnować.

Wiadomo, że zależy nam na tym, żeby przeznaczyć jak najniższą kwotę pieniędzy za asortyment, który będzie nam służył.
metraż
budowlańcy

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
rusztowanie

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży możemy przykładowo znaleźć rusztowanie na 100 metrów kwadratowych powierzchni roboczej już za sumę 5000 zł, przy czym są również takie rusztowania, które kosztują 2 razy więcej. Jeśli chcielibyśmy stopniować wydatki naszej inwestycji, to należy rozpocząć od podstawowego zestawu. Nie nabywajmy ram wyrównawczych, gdyż można by je skutecznie zamienić wykorzystując przykładowo różnej długości stopni.

Jeśli chcesz uzyskać większą ilość informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je zapewne po przejściu na stronę www (https://www.heliodon.pl/kontakt.php), gdzie są one niesamowicie szczegółowo opisane.

Oszczędzimy także dobierając podesty wykonane z drewna zamiast stalowych – w tym wypadku nie tracimy na funkcjonalności naszego rusztowania, gdyż oszczędzamy na materiale (drzewo jest znacznie mniej kosztowne niż stal). Jest wiadome także, że im wyższe okaże się rusztowanie, tym więcej za nie trzeba zapłacić. Powinniśmy zastosować większą ilość podestów komunikacyjnych.

Możemy oszczędzić również rezygnując z podestu komunikacyjnego na początkowy pułap rusztowania używając swojej drabinki. Niezwykle często zdarza się tak, że w rusztowaniach oferowanych za stosunkowo małe kwoty zabraknie desek burtowych, czyli tzw. krawężników, poręczy czy podestów przyporęczowych. Musimy być świadomi faktu, że żeby nasze rusztowanie nie podpadało pod przepisy i standardy.

Żebyśmy mogli zasypiać bez problemu, będziemy musieli nasz zestaw wyekwipować we wszelkie potrzebne elementy zgodnie z zaleceniami norm i przepisów, które tę sprawę regulują. Dopiero wtedy ani jedna kontrola nie będzie nam groźna, a pracując na naszym rusztowaniu będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*