Bywają takiego rodzaju mieszkania, gdzie trudno założyć tradycyjne drzwi — wtedy niezbędne są nietypowe rozwiązania

No Comments
Z powodu warunków czy zamysłu właścicieli czasami zakłada się w budynkach niestandardowe drzwi — przykładowo chowane w ścianie.
Duża część ludzi, gdy słyszy słowo drzwi, pomyśli o tradycyjnie otwieranych drzwiach z klamką.

dom

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą się one otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz (w łazienkach). Jednak od pewnego czasu i w tym sektorze są pożądane nowoczesne oraz nietypowe wzory. Fantastycznym przykładem mogą być drzwi chowane w ścianę. Zdarza się tak, że są one jedynym wyjściem z uciążliwego impasu. Nie da się w jakimś pomieszczeniu mieć tradycyjnych drzwi i wtedy lokatorzy decydują się na taką wyjście. Niektórzy jednakże zamawiają takie drzwi, gdyż pragną, żeby ich mieszkanie prezentowało się elegancko. Drzwi chowane mogą być wyprodukowane z drewna lub ze szkła.

Poszukiwana jest przez Ciebie sprawdzona informacja z www? To fantastycznie, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie dawkę nowych postów. Trzeba wejść w link.

Najczęściej w tego typu momentach zamawia się szkło matowe, na którym graweruje się jakieś motywy. Raczej rzadko klienci decydują się na przeźroczyste szkło. Jeżeli tak robią, to najczęściej dlatego, że pokój jest po prostu niewielki i pragną go optycznie powiększyć. Drzwi chowane powinny być założone na specjalnych szynach. Taka konstrukcja nie jest może trudna do wykonania, ale raczej powinni to zrobić specjaliści. Wtedy będziemy pewni, że drzwi nie będą nam po jakimś czasie opadać i że nie będą się blokować przy przesuwaniu.

Podczas montowania ważna będzie dokładność, żeby później drzwi wjeżdżały w szyny, jak w masło. Koncept doprawdy wydaje się być godny uwagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*