Wilgotność w mieszkaniu – jak jej się pozbyć?

No Comments
Mnóstwo ludzi boryka się z ambarasem wilgoci w budynku lub lokalu mieszkalnym. Jedną z metod uporania się z podwyższoną wilgocią we wnętrzach będzie ich dobra wentylacja.

Sugerujemy, na co zwrócić wyjątkową uwagę.
przykład domku letniskowego z ogrodem

Autor: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Krótkotrwale podtrzymująca się powiększona wilgotność powietrza może być naturalna i wynika ze zwyczajnego użytkowania lokalu. Jednakże w dłuższym czasie może ona powodować rozkwit toksycznych pleśni oraz grzybów. By ustrzec się takiego rozwoju sytuacji, czasami starczy zadbać o należytą wentylację wnętrz. Niekiedy nieodzowny może się okazać tzw. domowy osuszacz powietrza.
łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgoć w domku paradoksalnie pojawia się na ogół po dokonaniu pewnych zmian – po dociepleniu domu albo wymianie okiennej stolarki. Czemu? Bo pozbywając się niehermetycznych elementów wywołujemy, że “na wierzch” wychodzą skryte do tej pory kłopoty z systemem wentylacyjnym. Mogą prowadzić one dla przykładu do parowania szyb, zaduchu, zaś w skrajnych wypadkach do wystąpienia pleśni na ścianach. Zanim jednak przystąpimy do likwidowania konsekwencji zawilgocenia, warto poszukać po czym wyeliminować wszelkie jego powody. Punktem wyjścia poprawnego obiegu powietrza w mieszkaniu są rzecz jasna kratki wentylacyjne.

Z pewnością zaciekawi Cię nasza witryna, znajdziesz tam sporo ciekawych informacji. Pamiętaj, że jest często uzupełniana.

Powinny znaleźć się głównie w kuchniach, toaletach i wszystkich wnętrzach bez okien. Uzyskanie odpowiedniego poziomu cyrkulacji powietrza w poniektórych sytuacjach może być nierealne przy wykorzystaniu tylko grawitacyjnych wentylacyjnych kratek.

Wtedy obieg trzeba wspomóc wentylacją mechaniczną. Miejmy na względzie, że w miejsce “zużytego” powietrza trzeba wprowadzić powietrze świeże. Wtedy warto swoją uwagę kierować w stronę okien i drzwi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*