Jaki system klimatyzacji będzie dobry, jeśli nie ma miejsca na instalację wielu zewnętrznych jednostek?

No Comments
Do wyboru mamy wiele typów klimatyzacji. Od tego typu sprzętów, które gwarantują chłód w jednym pomieszczeniu do całych mini-systemów, które pozwalają na “elastyczność” w urządzeniu cieplnego komfortu w mieszkaniu lub w budynku jednorodzinnym.
Przeróżne systemy klimatyzacji różnią się niezwykle między sobą.

systemy klimatyzacji

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Garaże przydomowe

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl
warsztat

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Najprostszym wyjściem są Klimatyzatory przenośne. Są one polecane w tym wypadku, kiedy nie można zamontować sprzętu w pomieszczeniu na stałe. Są to systemy niedrogie i bez trudu dostępne, ale należy pamiętać o tym, że są najmniej energooszczędne. W najwyższym stopniu zaawansowane systemy, to freonowe klimatyzatory typu SPLIT. Te klimatyzatory potrzebują zainstalowania wewnętrznej jednostki w pomieszczeniu, które jest chłodzone i jednostki zewnętrznej, po zewnętrznej stronie domu. Te klimatyzatory cechują się dużą energooszczędnością i niezwykle licznymi funkcjami dodatkowymi. Są to dla przykładu możliwość grzania i sterowania. Minusem tych urządzeń jest to, że jakiejkolwiek jednostce wewnętrznej powinna odpowiadać jedna jednostka zewnętrzna. W przypadku, kiedy chłodzonych jest więcej pomieszczeń, wówczas kłopotem staje się umiejscowienie jednostek zewnętrznych.
Kłopot rozwiązuje układ MULTI SPLIT. Można by dzięki niemu podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

Masz ochotę pogłębić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Wystarczy przejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej instalacje hydrantowe Warszawa wiadomości.

Niestety wada to to, że system jest proporcjonalnie bardziej widoczny niż jeden Split. Drugą wadą systemów MULTI SPLIT jest konieczność poprowadzenia oddzielnych rurek zasilających każdy z klimatyzatorów. Ten kłopot rozwiązują najnowsze układy. Układy VRF przyrównać można do instalacji wody, gdzie jedna pompa zasila w naszym mieszkaniu dużo kranów. Te układy mają duże sprawności energetyczne.

Można się domyśleć, że są również najdroższe, lecz w trakcie ostatnich dwóch lat możemy dostrzec, że ceny tych systemów spadają. Musimy się namyśleć ile pomieszczeń chcielibyśmy ochładzać i na zużycie prądu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*