Co mają w składzie kosmetyki naturalne oraz dlaczego należałoby je stosować?

No Comments
Ostatnio możemy zaobserwować nurt na używanie ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała bez chemii.
Trzeba rozpocząć od tego, że duża część alergenów i trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.

Mogłyby one posiadać działanie drażniące na skórę i mogłyby mieć niepożądane albo toksyczne działanie na skórę. Natura mówi nam, żeby żyć w zgodzie z nią oraz stosować kosmetyki naturalne. W kosmetykach ekologicznych wykorzystuje się nie przetwarzane w sposób chemiczny materiały roślinne i mieszanki, które wywodzą się od zwierząt żywych.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący i chcesz poznać więcej informacji na przedstawiany temat, to pojawiła się pomocna witryna (http://www.ekobak.pl/category/oferta/), którą dobrze jest przeczytać.

Jest to dla przykładu mleko i inne przetwory albo produkty pszczele. Tego typu kosmetyki nie posiadają także substancji nieprzetworzonych chemicznie zatem surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz błota. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także syntetycznych barwników oraz sztucznych składników. Bardzo dużo z substancji, które dopuszczone są do używania w kosmetykach, może wywoływać podrażnienia cery.

fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby miał postać kremu, potrzebuje emulgatorów czyli składników, które stworzą tą konsystencją. W związku z tym, że te emulgatory w tym kosmetyku znaleźć się powinny, nie muszą być one wcale roślinne. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych powinien być fakt, że producent takich produktów do pielęgnacji ciała powinien zamieścić w tym produkcie surowce, które są z założenia niegroźne i nie działają drażniąco na cerę. Naturalnie dziś mamy możliwość wyboru kosmetyku, który jest faktycznie naturalny i bez chemii.

Nie napotkamy dzisiaj producenta, który pozwala sobie na niebezpieczeństwo, że po upłynięciu roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie taki towar i okaże się, że będzie on zepsuty i spowoduje podrażnienia albo reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się takie firmy, które deklarują, że trwałość preparatu do pielęgnacji ciała to miesiąc albo 2 miesiące także po otwarciu opakowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*