Co dzieje się kiedy wilgotność powietrza jest za duża oraz czym cechują się osuszacze budowlane?

No Comments
Zbyt duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest to problem, który dotyka dużą część ludzi. Wilgotne mury są przyczyną do pojawiania się grzybów i pleśni. Mokra elewacja dodatkowo wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania, na przykry zapach albo opóźnienia w remontowo-budowlanych pracach.
Idealne wyjście na mokre ściany, to zakup pochłaniacza wilgotności.

osuszacze budowlane

Autor: Intro Media
Źródło: Intro Media

Nim zakupimy tego typu urządzenie, które będzie przydatne w zachowaniu wilgoci na optymalnym szczeblu, powinniśmy zapoznać się z definicjami wilgoci względnej, z wariantami pochłaniaczy wilgoci i zaletami takich urządzeń. Wilgotność powietrza, to ilość wody, jaka w tym powietrzu się znajduje. Najczęściej stosowane jest określenie wilgotności względnej, która jest wyrażana w procentach. Wilgotność względna mówiąc krótko, to określony w procentach stosunek pary nienasyconej w konkretnej temperaturze do tego, jaką ilość wody posiada powietrze bez wkroplenia, którą takie powietrze może unieść w tej samej temperaturze. Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna to być wilgotność w granicach 40-60%. Kiedy wilgotność powietrza jest zbyt mała, wtedy może to wywołać nasilenie symptomów dolegliwości górnych dróg oddechowych. Może również powodować nadmierne wysychanie spojówek i przesuszenie cery.
Osuszacze budowlane są to urządzenia, które cechują się znacznym zużyciem energii. Charakteryzują się także wysoką wydajnością i brakiem zaawansowanej sterującej elektroniki. Także charakteryzują się znacznym zbiornikiem na wodę albo alternatywą przyłączenia rury, aby na bieżąco odprowadzać wodę. Osuszacze budowlane wyposażone są w wytrzymałą, stalową obudowę, która wytrzymała jest na uderzenia. Są wyposażone także w uchwyt i duże koła, które ułatwiają transport.

Są łatwe do oczyszczenia oraz posiadają niezawodny filtr powietrza pozwalający na pracę w znacznym zapyleniu. Takie osuszacze budowlane zawiesia transportowe charakteryzują się większą mocą i co się z tym wiąże również z bardziej znaczącym zużyciem prądu, które sięga nawet do 16 kW.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*