Jakim surowcem jest winyl i czym cechują się podłogi winylowe?

No Comments
Te podłogi są wyprodukowane z paneli, które mają kilka warstw winylu. Stanowi on główny rdzeń oraz drobno drukowaną powłokę ozdobną.
Podłogi winylowe, które układamy z paneli winylowych, są to niezwykle wytrzymałe podłogi.

Panele posiadają wielkość zwykłych paneli, zatem imitują szerokość deski drewnianej. Każdy z paneli montuje się osobno na podłogę, tak jak wykonuje się to przy typowych panelach lub deskach. Mają one niezwykle niewielką grubość i standardowo jest to od trzech do siedmiu milimetrów w zależności od producenta. Dostępność tych paneli jest jeszcze bardziej znacząca. Wszystkie podłogi winylowe łączy sposób, w który zabezpieczony jest dekor. To zabezpieczenie to warstwa winylowa. Winyl jest to materiał, który jest niezwykle wytrzymały na ścieranie oraz zarysowania. Jest także elastyczny. Podkreślić trzeba, że powierzchnie winylowe niezwykle wielokrotnie się tłoczy, żeby były uwypuklone zalety estetyczne dekorów. Robi się również to po to, żeby możliwe zarysowania były mniej widoczne. Panele winylowe różnią się na pierwszy rzut oka dekorami. Niektóre z podłóg mogą wiernie naśladować dąb, jesion lub drewno egzotyczne.

Istotnie fascynuje Cię opisywana tematyka? Skoro tak, to dodatkowo zobacz treść na witrynie, którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

Są również tego typu panele, które naśladują kamień.

Pistolet natryskowy

Autor: WAGNER
Źródło: WAGNER

Jednak rzeczywista różnica, to różnica w konstrukcji paneli. Moglibyśmy dziś spotkać panele, które są zbliżone budową do paneli laminowanych. Bazą takich paneli jest płyta HDF i dzięki temu podłogi są relatywnie grube. Takie panele mają wbudowane dwie warstwy korka i z tego też powodu te panele są cieplejsze i cichsze niż panele laminowane. Warstwa dolna korka pełni funkcję zintegrowanego podkładu i z tego też powodu nie ma konieczności stosowania pianki ani podkładowego korka. Odmienny rodzaj paneli winylowych, to mogłyby być panele stworzone na bazie kompozytu. Nie posiadają one w swoim składzie płyty HDF ani korka.

Są one bardzo cienkie oraz zazwyczaj nadają się do modernizacji pomieszczeń. Dzięki swej wytrzymałości na ścieranie i zarysowania, panele winylowe sprawdzą się niemalże wszędzie.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*