Ogrzewanie powietrzem – odmiany nagrzewnic

No Comments
Duże koszta grzania zmuszają konstruktorów jak też inwestorów do wyszukiwania podejść, dzięki którym przyrządu grzewcze a także ich użytkowanie stanowić będą jedynie mały procent wydatków połączonych z kosztami budowy obiektu.
Częstokroć najlepszym wyjściem są nagrzewnice powietrza, tak zwane dmuchawy.

podłoże

Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza elektryczne

Źródło: http://www.morguefile.com/
Nieskomplikowany jak też wydajny system nagrzewania ciepłym powietrzem umożliwia prędkie otrzymanie pożądanej temperatury w halach wytwórczych, składach czy też obiektach szklarniowych.

Od dawna niezbędna wydaje się być wiedza z wielu dziedzin. Wówczas najnowszy wpis przyda się nam wszystkim. By ją zdobyć, powinniśmy przeczytać artykuł pod poniższym linkiem.

Przeważnie napotykany podział dmuchaw ze względu na typ paliwa są to: nagrzewnice powietrza elektryczne, nagrzewnice olejowe i gazowe. Następna klasyfikacja uwzględnia metodę odprowadzenia spalin oraz dzieli urządzenia na dwie grupy. Modele nie odprowadzające spalin mogą być wykorzystywane jedynie w otwartych albo półotwartych powierzchniach, natomiast dmuchawy z odprowadzeniem spalin znajdują użycie we wszelkich wnętrzach. Nierzadko mają możność kanałowego rozprowadzenia ciepłego powietrza do pomieszczeń. Ponadto wyposażenie sprzętu w tak zwany wymiennik ciepła zapewnia odzysk ciepła ze spalin, które nie mieszają się na powrót z powietrzem nawiewanym oraz odprowadzane są poza budynek. Istnieją też jednostki wiszące, które odnajdują obszerne wykorzystanie w ogrodnictwie – nadmuch gorącego powietrza następuje od góry, co nie oddziaływa negatywnie na roślinki.

Natomiast wentylatorowe dmuchawy elektryczne przydatne są tak podczas okresowych robót budowlanych jak także do ogrzewania warsztatów, magazynów, biur itd. w sposób ciągły. Mogą być one również stosowane do osuszania nowobudowanych budynków.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*