Na co są narażane wciągarki łańcuchowe?

No Comments
Przykładowo wciągnik łańcuchowy wykonuje zdecydowaną część czynności wiążących się z manipulowaniem towarem na stanowiskach pracy. Mają one udźwig od ok. 80 do 5000 kg.
Ich największa popularność skupia się jednak w przedziale od 80 do 1000 kilogramów.

W tym zakresie udźwigu są one oszczędną i technologiczną alternatywą dla wciągników linowych na różnorodnych stanowiskach roboczych w trudnych warunkach, zatem tego typu o dużym zagęszczeniu stanowisk.

Nie uważasz, że to jest bardzo dobry moment, żeby zdobyć stuprocentową pewność, że umieszczone dane są zgodne z prawdą? Jeśli tak, to ten zweryfikuj tekst (https://krematoriumgloria.pl/o-obiekcie/) tu.

W większym stopniu zwarta budowa i relatywnie duży poziom zabezpieczenia modułów oraz aparatów wciągników łańcuchowych znacznie korzystniej chronią je w środowisku zewnętrznych warunków atmosferycznych albo w środowisku agresywnym. Silniki napędowe takich wciągników są zazwyczaj silnikami dwubiegowymi albo jednobiegowymi, które są sterowane przez przemienniki częstotliwości ułatwiające precyzyjnie ruchy transportowe w czasie manipulowania ładunkami – zwłaszcza przy stosunkowo dużo ważących elementach.

fotos - dom

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wciągniki łańcuchowe są niejako sercem układów modułowych suwnic oraz różnorodnych torów podwieszanych, które są skonstruowane z profili wykonanych z aluminium i posiadają niezwykle niskie opory toczenia pozwalając jednocześnie na wewnętrzną manipulację towarami. Niestety mankamentem wszystkich wciągników łańcuchowych jest pojawianie się podczas działania efektu wielokąta, który może być niechciany w czasie co poniektórych operacji montażowych. Im mniejsza ilość jest gniazd w napędowym kole łańcucha, tym w większym stopniu jest odczuwalny efekt wielokąta w formie różnych wstrząsów towarów i przenoszenia się tych wstrząsów na konstrukcję.

W takiej sytuacji, aby zredukować oddziaływanie takiego zjawiska na konstrukcję i na podnoszony ładunek zaleca się zamiast łączenia łańcucha 1/1 zamienienie je przewleczeniem 2/1 co zredukuje o połowę wysokość wspomnianych wstrząsów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*