W jaki sposób zdołamy osuszyć zwilgotniałe mury starych domów?

No Comments
Problem z zawilgoconymi murami pojawia się w wielu budowlach, zarówno w budownictwie zabytkowym, jak i nowych budowlach.
Powodem bywa brak izolacji lub błędy wykonawcze.

Oprócz tego zawilgocenie ścian może wynikać z wpływania zewnętrznych czynników, takich jak dla przykładu: opady atmosferyczne, zalegająca w gruncie woda i wilgoć: higroskopijna oraz kondensacyjna.

okna

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
W jaki sposób dziś wygląda osuszanie budynków? Aby podołać kłopotowi zawilgoconych ścian, bez potrzeby naruszania konstrukcji domku i skuwania ścian, dziś wykorzystuje się metodę, która polega na zrealizowaniu czy odtwarzaniu izolacji poziomej poprzez iniekcję. Zasada ta polega na wstrzykiwaniu odpowiedniego płynu w głąb murów, który w po pewnym czasie się krystalizuje, zatykając kapilary a także blokując podciąganie wilgotności. Najlepsze wydaje się być suszenie naturalne, a więc wietrzenie domu. Niestety, potrwać może to wiele dni, szczególnie iż aura nie za każdym razem pozwoli na przewietrzanie pomieszczeń. W wielu wypadkach nieodzowne może się okazać więc korzystanie z urządzeń mechanicznych, jakie niewątpliwie przyśpieszają cały proces. W lecie, kiedy temperatury za oknem są duże, warto korzystać z wiatraków, jakie na pewno przyspieszą naturalny obieg powietrza. W nieco zimniejszych czasach trzeba puścić w ruch Urządzenia grzewcze – mogą być to grzejniki lub zbiorniki nierdzewne producent dodatkowe ogrzewacze.

Wiatraki także będą musiały zostać uruchomione, aby powietrze mogło być bez przerwy skutecznie wymieniane. W przeciwnym wypadku temperatura w środku będzie zanadto wysoka, co doprowadzić może do wypaczenia mebli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*