Niecodzienny pomysł na ciekawą dekorację ścian

No Comments
Niezwykle oryginalną aranżację wnętrza można by stworzyć na naprawdę dużo sposobów. Jednym z nich jest nadanie poszczególnym ścianom bardzo szczególnego oraz interesującego koloru faktury albo blasku.
Można to wykonać niezwykle łatwo przy użyciu obecnych w sprzedaży produktów.

Mieszanki są niezwykle łatwe w aplikacji, zatem nawet laik może nałożyć ją na ścianę i potem wymodelować swój nietypowy wzór. Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie powierzchni. Ścianę należy starannie oczyścić z wszelkich brudów, trzeba także wypełnić pęknięcia. Musi być ona równa i wysuszona. Jeżeli istnieje taka potrzeba, trzeba ją zagruntować i potem nałożyć farbę podkładową. Jej kolor musi być podobny do efektu dekoracyjnego, gdyż to w tego typu sposób zwiększa się efektywność. Jako, że jest to produkt szybkoschnący, płaszczyznę należy ozdabiać w trakcie jednego cyklu roboczego.
kuchnia

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
łazienka
Mieszankę ozdobną trzeba nakładać przykładowo przy wykorzystaniu dwóch płaskich pędzli o różnorodnej wielkości i grubości. Większym pędzelkiem trzeba wykonać przeciągłe pociągnięcia, które będą wskazywać kierunek wzoru. Mniejszym pędzelkiem z kolei należy robić krótkie, modelujące i energiczne ruchy. Dzięki takiemu rozwiązaniu na powierzchniach ściany pojawi się pożądana struktura, np. swymi wgłębieniami – pustynny piasek.

Zaciekawiły Cię prezentowane kwestie? Jeśli tak, to zobacz dodatkowo, co zawiera w tym temacie ta optymalna strona. Znajdziesz tam pokrewne treści.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby aplikować tego typu substancję przy pomocy jakichkolwiek akcesoriów malarskich. Żeby zaakcentować różnice w strukturze, warto w co poniektórych punktach silniej przetrzeć farbę, aby wydobyć tzw.

“grunt”. Poza tym znakomitym uzupełnieniem tego typu ścian okażą się meble oraz różnego typu dodatki zachowane w barwach, które byłyby zdominowane przez beże, brązy lub kolory ziemi .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*