Jaki klimatyzator jest idealny do biura?

No Comments
Klimatyzatory biurowe są urządzeniami dostosowanymi nie tylko do potrzeb ekonomicznych przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim dla zapewnienia wygody wszystkim członkom personelu i interesantom.

Jest to jeden z najlepiej wpływających na efektywność pracy czynników w okresie letnim. W zależności od rozmiaru biura, czy liczby wszystkich pomieszczeń, ich kształtu oraz typu, należy dobrać odpowiedniej mocy klimatyzator do biura. Takie klimatyzatory to urządzenia naścienne, które są instalowane w najlepszym miejscu na powierzchni ściany.

Przeczytaj więcej szczegółów, a zobaczysz dodatkowe treści, które na pewno również Cię zainteresują. Nie czekaj więc i użyj linku huta stali nierdzewnej!

Powinny one gwarantować wygodę wszystkim osobom przebywającym w biurze – nie tylko jednej osobie, która siedzi właśnie pod klimatyzatorem. Podczas wybierania takiego urządzenia jak klimatyzator biurowy trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw. Dobrze jest odpowiedzieć sobie na parę pytań. Ważne jest to, ile pomieszczeń musi obsługiwać klimatyzator, jak rozmieszczone są wszystkie pomieszczenia, jak dużo ludzi pracuje w takich pomieszczeniach i jakiego rodzaju sprzęty emitują ciepło. Chodzi tutaj o xero, komputery czy ekspres do kawy.

materiał

Autor: Alex D Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przemyśleć to, gdzie można by umieścić klimatyzator oraz to, czy mamy stanowisko do jego postawienia lub zawieszenia. Podobnie jak w przypadku domów prywatnych, tak i w biurach najczęściej wykorzystywane są klimatyzatory naścienne, chociaż w nowym budownictwie stosuje się również urządzenia kanałowe lub przypodłogowe. Klimatyzatory biurowe naścienne mogą – w zależności od mocy chłodniczej – mieć wymiary od 80 do 100 cm szerokości, ok. 66cm wysokości oraz odstawiać od ściany na ok. 20 centymetrów.

Klimatyzatory biurowe kasetonowe są dedykowane do miejsc, w których przymocowane są sufity podwieszane. klimatyzacja kasetonowa jest niezwykle komfortowa i estetyczna. Instalacja jest schowana nad sufitem, więc zauważalny jest wyłącznie panel urządzenia, z którego spływa chłodne powietrze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*