Jakiego typu drzwi wejściowe zakupić?

No Comments
Kupując drzwi wejściowe do domku, szczególną uwagę trzeba kierować na 3 parametry, to jest: ochronę akustyczną, termoizolacyjność i wytrzymałość na potencjalne włamanie.
By zewnętrzne drzwi doskonale zabezpieczały przed ziąbem, muszą być również znakomicie dostosowanie do ościeżnicy.

sprzęt - obrazek

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne są zatem uszczelki na styku skrzydła i ościeżnicy oraz poprawnie uszczelniona część progowa. Szczelne i ciepłe drzwi zewnętrzne nowoczesne porządniej ochraniają domek także pod względem akustycznym. Warto wybrać drzwi odporne na włamanie. Tego typu modele posiadają solidną budowę.

Po przeczytaniu publikowanego tekstu sprawdź, jakie informacje zawiera rekomendowana strona (www.foxenergy.pl/fotowoltaika/dla-firm), która również Cię zapewne zafascynuje, gdyż informacje na niej są równie atrakcyjne.

Rama drzwi podparta jest kilkumilimetrowymi pionowymi lub poziomymi prętami, natomiast skrzydła pokryte są blachą stalową i mają tzw. antywyważeniowe bolce, które wchodzą w luki w futrynie. Takie drzwi posiadają najczęściej zamki wielopunktowe, umieszczane w kilku punktach na całej długości drzwi a także wzmocnione zawiasy ochraniane metalowymi osłonkami zabezpieczającymi przed potencjalną próbą przecięcia.

czas - akt

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru mamy drzwi wejściowe wykonane z drewna, stali, PVC albo aluminium. Nierzadko w jednym modelu napotyka się różne surowce, dla przykładu skrzydła stalowe powlekane są folią PVC. Każdy materiał ma zalety jak też wady. Walorem drzwi drewnianych jest bez wątpliwości dobra izolacyjność akustyczna, a także niewielka cieplna rozszerzalność. Minusem z kolei wrażliwość na zmiany wilgoci.

Drzwi stalowe są z kolei bardzo wytrzymałe na zniszczenia, jednak dosyć ciężkie. Skrzydła z PVC charakteryzują się doskonałą dźwiękochłonnością, izolacyjnością termiczną, lekkością, łatwością utrzymania w schludności, jednakże po uszkodzeniu trudno je zreperować.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*