Jakiego rodzaju są plusy drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

No Comments
Najważniejszym kryterium wyboru drzwi wejściowych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W rzeczywistości może się okazać, że określony, dany model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej słabej jakości albo odwrotnie – model drzwi będzie tani, jednak będzie także wysokiej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Na rynku można by znaleźć drzwi wejściowe z drewna, stalowe, z PCW lub drzwi wykonane z aluminium. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są solidne, mocne oraz zazwyczaj relatywnie niedrogie. Mają one ramę zrobioną z drewna lub ze stali, która pokryta jest arkuszami blachy. Tego typu drzwi mogą być wyłożone okleinami drewnopodobnymi lub mogą być polakierowane przy pomocy farb. Bardziej kosztowne wersje mają wykończenie drewniane albo ze sklejki.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem zazwyczaj posiadają one dość duży parametr przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K).

To warte przeczytania (http://maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/16) materiały, zatem nie ociągaj się oraz przeczytaj je – to analogiczna tematyka, która jest niewątpliwie godna uwagi.

Mimo tego, że są już w sprzedaży pasywne drzwi metalowe, które mają współczynnik U=0,8. Drzwi plastikowe mają ościeżnice oraz ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także obłożony jest arkuszami z PCW. Wierzchnia warstwa takich drzwi jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW posiadają niezwykle dobre parametry cieplne. Przykładowo mają współczynnik U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Tego typu drzwi są bardzo tanie i popularne, a ich olbrzymią mocną stroną jest to, że łatwo można by je dostosować do zewnętrznych rolet, okien czy nawet do bramy garażowej. Drzwi z drewna są drogie. Mają ościeżnicę i ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z sosny, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi posiadają niezwykle doskonałe parametry cieplne. Mogą nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*