Jak skompletować wyprawkę pierwszoklasity? Co koniecznie kupić?

No Comments
Pójście dziecka do pierwszej klasy łączy się ze sporym stresem i dla malucha, i dla rodziców. Jak pociecha sobie poradzi? Jak można jej pomóc? Czy dobrze przygotowaliśmy dziecko na drogę, która je czeka? Odpowiedzi na część z wątpliwości przyjdą dopiero po pewnym czasie, na inne – nawet w pierwszych dniach chodzenia do szkoły.

Natychmiast może okazać się na przykład, czy dobrze skompletowaliśmy wraz z dziećmi pierwszą wyprawkę. Co zatem warto kupić?
Jeśli lista potrzebnych akcesoriów nie jest udostępniona przed początkiem roku szkolnego, możemy zadbać o nią jeszcze latem, by uniknąć ogromu rodziców przy stoiskach z zeszytami. Niektóre szkoły mogą mieć bardziej konkretne wymagania niż reszta, także trzeba liczyć się z tym, że niektóre przybory mogą być nietrafione.

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Niezbędną rzeczą na liście rzeczy do kupienia jest plecak.

Znajdujące się w tym serwisie informacje są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę system alarmu pożaru Warszawa, na której zgłębisz zbliżone zagadnienia.

Najlepiej by był na kółkach, co odciąża rosnące się kręgosłupy. Dobrym pomysłem jest także tornister dwukomorowy. Wówczas w jednej komorze nosi się zeszyty, w drugiej strój na WF lub zajęcia pływania (które również należy nabyć). Wówczas można nie kupować worka na rzeczy na wychowanie fizyczne (chyba że jest wymagany) i kupić tylko jeden – na obuwie na zmianę. Nie zaszkodzi także zakup ładnego, wielobarwnego pudełka śniadaniowego.

Bez wątpienia obowiązkowe będą 16-kartkowe zeszyty. Dziecko będzie potrzebować też piórnika. To, czy dobierze się przybornik z gumkami, czy saszetkę nieczęsto jest precyzowane przez szkołę, ale i tak może się zdarzyć. Piórnik trzeba będzie jednak wyposażyć (lub doposażyć). Należy zakupić ołówki (HB albo 2B), kredki ołówkowe oraz świecowe, gumkę do ścierania, nożyczki z plastiku, linijkę, temperówkę, którą można zamknąć, flamastry, klej. Najlepszym wyborem jest klej w sztyfcie. Jest skuteczniejszy, a ponadto klej w płynnej formie w nieostrożnych dłoniach może wybrudzić cały plecak.

Poza tym dziecko będzie potrzebować bloku rysunkowego oraz technicznego, papieru kolorowego, teczki z gumką, plasteliny, farbek plakatowych oraz pędzli. Pewnego dnia przyda mu się także bibuła.
Tak wyposażone dziecko można już puścić na pierwsze lekcje.

Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*