Jak wysoką sumę możemy otrzymać sprzedając naszą posiadłość skupowi nieruchomości?

No Comments
Bardzo wiele ludzi miało styczność ze skupami samochodów. Możemy powiedzieć, że skup posiadłości działa na takiej samej zasadzie.
Transakcja sprzedaży takiej nieruchomości uproszczona jest do minimum oraz podobnie jak w przypadku sprzedaży auta, gotówkę otrzymuje się do ręki natychmiast po podpisaniu umowy cywilno-prawnej, która dokumentuje transakcję.

nawierzchnie

Autor: LouisvilleUSACE
Źródło: http://www.flickr.com

przewóz materiałów budowlanych

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmująca się skupem nieruchomości nabywa nieruchomość od prywatnej osoby. Duża część spółek skupuje wszystkie nieruchomości, lecz decyzja ostateczna zależy głównie od sprzedającego. Powinniśmy mieć świadomość, że w skupie posiadłości nie otrzymamy stu procent wartości posiadłości i może to nie każdemu pasować. Jeśli jednak chcielibyśmy od razu sprzedać posiadłość, która jest nam niepotrzebna, to będzie to najszybsze wyjście. Działalność gospodarcza tego typu skupu posiadłości polega na tym, że spółka skupująca posiadłości nabywa taką posiadłość w korzystnej cenie, aby następnie sprzedać ją z dużym zyskiem. Z takiego powodu osoba, która sprzedaje posiadłość może mieć nadzieję na 70 procent wartości takiej nieruchomości. Analogiczne sumy można by osiągnąć sprzedając działki budowlane, pomieszczenia usługowe albo jednorodzinne budynki. Jeżeli interesuje Cię skup nieruchomości Szczecin jest miejscem, w którym znajdziesz najlepsze biuro.
Powinniśmy pamiętać o tym, że sprzedając posiadłość za pomocą biura nieruchomości, możemy osiągnąć około 80% wartości nieruchomości. Jest tak z tego powodu, ponieważ trzeba zejść z ceny dla osoby, która kupuje posiadłość, a sama prowizja dla biura to 10-15%.

Jeśli ten wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to bardzo użyteczny artykuł (https://wkg.pl/kamien-naturalny/trawertyn-raciszynski/zloze-i-kopalnia/), który przedstawia analogiczne kwestie.

Wpływ na to, jaką cenę zaoferuje skup posiadłości ma kilka czynników.

Najważniejszym wyznacznikiem jest w każdym przypadku wartość rynkowa. To od tej wartości odejmuje się kwoty za zadłużenie posiadłości, gdyż skup, który kupuje taką posiadłość będzie musiał uregulować wszystkie zaległe rachunki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*