Do jakich celów możemy zastosować falownik?

No Comments
Są to narzędzia, które konieczne są w energetyce prosumenckiej oraz są niezwykle potrzebne przy podłączaniu niektórych silników. Jest to urządzenie funkcjonujące odwrotnie do prostownika, gdyż przekształca on prąd stały na prąd przemienny.
Takiej urządzenie jak falownik możemy rozdzielić na parę typów.

W zależności od tego, która właściwość będzie stanowiła kryterium dzielenia. Dobierając przemienniki częstotliwości ze względu na źródło zasilania, moglibyśmy wyróżnić falowniki napięcia, które zasilane są z baterii kondensatorów o dużej sile i falowniki prądu, jakie są zasilane z układu, jaki zakończony jest dławikiem. Falowniki moglibyśmy ponadto rozdzielić przez wzgląd na źródło zasilania. Odróżniamy tutaj falownik jednofazowy, który możemy podpiąć do silnika trójfazowego po zmianie metody podłączania tego falownika z gwiazdki na trójkąt. Tego typu rozwiązanie będzie się sprawdzać, jeżeli w miejscu podpięcia silnika nie będzie dostępu do zasilania siłowego.

Formuła naszej witryny bardzo Ci się podoba? Raduje nas to. Więc może chcesz wejść do kolejnej strony? Proszę, dowiedz się i sprawdź (http://www.e-vemco.pl/) jak to uczynić.

Falownik trójfazowy nie będzie wymagać zmiany metody przyłącza. Sam falownik natomiast musi być podpięty do siły.

termoizolacje

Autor: Knauf Insulation
Przez wzgląd na metodę kierowania moglibyśmy wyróżnić falowniki wektorowe i falowniki skalarne. Falowniki wektorowe są używane do zasilania układów stałomomentowych oraz gwarantują lepszą dynamikę napędzania przy obrotach niskich. Falowniki skalarne są stosowane do zasilania systemów zmiennomomentowych. Obowiązkiem ich jest minimalizowanie ilości dostarczonej energii, żeby starczyła ona, aby spełnić wymogi znamionowe. Najlepszym falownikiem do pompy będzie falownik skalarny. Do tokarki idealny będzie falownik wektorowy. Do wiertarki stołowej podobnie jak do tokarki najkorzystniej sprawdzi się falownik wektorowy lub skalarny, który posiada tryb wektorowy do konkretnego silnika.

Falowniki stosujemy wtedy, gdy dostępna częstotliwość nie odpowiada wymogom silnika ze znamionowej tabliczki, lub gdy należy użyć przykładowo niższe obroty. Poprzez zmianę częstotliwości falownik może służyć też jako regulator obrotów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*